• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Zosto filmcinjata na youtube mi seckaat

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Каков прелистувач користиш и каква конфигурација на PC?

Можно е да ти работи бавно или евентуално да имаш некои процеси (кои може да бидат од adwares/worms etc) кои ти го оптеретуваат системот..

Мене ми сецкаа клипчињата на Youtube на PCто додека не се вчитаат, после нормално се' пуштаа и мислам дека беше заради старата конфигурација..
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
339
Не мора да е заради стара конфигурација.

На пример ако има надминат трансфер нетот му се успорува и треба да се чека долго време за да може да се пушти без да сецка.

Ако дечкото има надминат нет, тогаш брзината му се намалува и на секои 4 - 5 секунди видеото му се запира и му се појавува тоа кругчето што се врти.

Во тој случај нека го стави на пауза и нека прави нешо друго додека се симнува клипот во temporary internet files, или ако нема нерви, воопшто да не гледа на youtube до следниот месец. :D
 

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
И јас го имав истиот проблем со клипчињата на youtube. Кај мене беше проблем слабата конфигурација на компјутерот, решението го најдов во купување на нов компјутер :)
 

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Незнам дали зборуваме за исто ама,
мене ми се има дешавано да се симне клипот цел (на пауза да го држам одредено време) што значи дека нема проблем со конекцијата, од компјутерот не треба да се жалам, и било што друго во позадина си работи нормално... но пак клипот си тече нормално околу 2 секунди и стопира, не сецка. :ermm: После некое време (саат, два, ден) си доаѓа на нормала...

Можеби проблем прави нестабилната конекција од Cabletel, зошто кога „Сецкаат“ клиповите од сајтови како youtube имам проверувано дека ми дава изгубени пакети при пингање на гугл или некоја општо позната страна.
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
мене ми се има дешавано да се симне клипот цел (на пауза да го држам одредено време) што значи дека нема проблем со конекцијата

Можеби проблем прави нестабилната конекција од Cabletel, зошто кога „Сецкаат“ клиповите од сајтови како youtube имам проверувано дека ми дава изгубени пакети при пингање на гугл или некоја општо позната страна.

Малку си контрадикторен... Инаку ако се load-ува до крај клипот кога е на пауза и кога ќе го пуштиш ако ти сецка, тогаш мислам дека не ќе да е до конекцијата како што и самиот кажа. Може да е до пребарувачот, до flash-от, а и дефинитивно до конфигурацијата на компјутерот бидејќи последново го имав осетено на своја кожа.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Ок, Ок, Зборуваме за тоа дека на Линукс му сецкаат(мое мислење). Проблемот е во флеш плеерот, претпоставувам дека ти сецкаат кога ќе го зголемиш клипот на цел екран така ?

Проблемот е до лошата подршка на Adobe за Линукс корисниците. Пробај да имсталираш некоја друга верзија (постара/понова) од плеерот, можеби ќе се направи. Или пробај можеби Adobe ја поправил грешката во новиот Flash player 10 beta http://labs.adobe.com/technologies/flashplayer10/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.299
Мислења
892.135
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно