• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Зошто вака со бут??

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Значи еве преинсталирав iAtkos 2 поради проблемот со Виндоус и се конектирав на интернет, но не знам како да ја средам работата, без ДВД-то, не можам да го бутирам. Доколку не е ставено инсталационото ДВД не може да се бутира (само си се рестартира). Ве молам помогнете ми, ќе ви бидам благодарен многу.
Фала однапред.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Истиот проблем го имав и јас.

Решение:
Нема.

OS X не е наменет за ПЦ, и ако средиш 1 проблем, одма друг ќе се појави.

Едниствено што можам да ти кажам, е да го бутуваш така додека не пресатне и така да се стартува :spienje:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Проблемот е решен...
Доколку некој се соочи со ваков проблем, решението е следново:
Come on, try the Magical darwin script , fast!

XD (look on stickies for the post)

You can use chameleon bootloader also, try the installer here:
http://chameleon.osx86.hu/file_download/10/Chameleon-1.0.11-installer.zip
Извор до решението тука.
П.С. затворете ја темава, и избришете го текстот со задебелени букви од овај пост.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,690
Мислења
855,789
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно