• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Зошто страната бавно се лоадира поради инсталирани модули ?

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
374
214
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
дали знае некој како можам да го средам оваа,многу бавно се лоадира страницата што ја имам,на site health го покажува оваа
Screenshot_2023-02-05-10-06-39-492_com.microsoft.emmx.jpg
Unable to detect page cache due to possible loopback request problem. Please verify that the loopback request test is passing. Error: cURL error 28: Operation timed out after 5001 milliseconds with 0 bytes received (Code: http_request_failed)

Page cache enhances the speed and performance of your site by saving and serving static pages instead of calling for a page every time a user visits.

Page cache is detected by looking for an active page cache plugin as well as making three requests to the homepage and looking for one or more of the following HTTP client caching response headers:

cache-control, expires, age, last-modified, etag, x-cache-enabled, x-cache-disabled, x-srcache-store-status, x-srcache-fetch-status.

Unable to detect page cache due to possible loopback request problem. Please verify that the loopback request test is passing. Error: cURL error 28: Operation timed out after 5001 milliseconds with 0 bytes received (Code: http_request_failed)

Page cache enhances the speed and performance of your site by saving and serving static pages instead of calling for a page every time a user visits.

Page cache is detected by looking for an active page cache plugin as well as making three requests to the homepage and looking for one or more of the following HTTP client caching response headers:

cache-control, expires, age, last-modified, etag, x-cache-enabled, x-cache-disabled, x-srcache-store-status, x-srcache-fetch-status.
незнам како да го средам,некоја помош?
кои модули да ги декативирам,php верзија е 7.4
 

DeeJayZone

Gaining Experience
3 ноември 2008
155
93
deejay.blog.hr
1. WordPress темата - купена ти е, или си ја нашол на интернет?

2. Колку љубиш да користиш плагини? Колку ги имаш на веб странава, 20 или 30?
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
374
214
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
1. WordPress темата - купена ти е, или си ја нашол на интернет?

2. Колку љубиш да користиш плагини? Колку ги имаш на веб странава, 20 или 30?
исто и на тема бесплатна,пак се лоадираше бавно,но некој модул правеше проблем после 20сек. се уклучува страницата,средено од хостингот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.590
Мислења
926.673
Членови
33.196
Огласи
1.301
Најнов член
tamildhol
На врв Дно