1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Зошто ми е избришана темата? (пишете ми каде грешам)

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од we3fan, 1 ноември 2018.

 1. we3fan

  we3fan
  Intern

  3
  4
  30 Јуни 2016
  Здраво на сите, денеска отворив тема во "Интернет > Генерална дискусија" со наслов: "Online интернет продавница за чевли?"
  и текст:
  "Здраво на сите.

  Може ли да ми предлижите online интернет продавница за чевли?
  Може да биде од Македонија или од друга држава.

  Однапред ви благодарам"

  Сакав да купам чевли online и се надевав дека некој ке ми предложи 2-3 web страни.
  Ама после 2-3 часа темата ми беше избришана.
  Се надевам дека не направив нешто лошо, сигурно има некој што купува чевли online.
  Ако може некој од модераторите да ми пише порака, кажете ми каде грешам, немам лоша намера, сакав само да дознаам од каде можам да порачам. Поздрав до сите.
   
  На NecrotoX и Tenny им се допаѓа ова.
 2. Andrej666

  Andrej666
  Intern

  70
  18
  8 Февруари 2015
  Машко
  Секогаш прочитај ги правилата пред да постираш.
   
  На we3fan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  299
  247
  15 Септември 2014
  bekrija
  samo za patiki e dozvoleno
   
  На GreenRoot, -={K-O-R-U-N}=-, we3fan и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  860
  1,440
  20 Јануари 2015
  Машко
  Zatoa sto si eptem nov clen so samo eden post I odma offtopic. Ima poseben podforum za offtopic muabeti, kade se dozvoleni vakvi temi, ama ne ti nemash pravo na otvarash temi tamu zatoa sto povtorno si eptem nov clen I ne gi ispolnuvash uslovite... Procitaj gi pravilata, pocni so tema Zdravo, prestavi se, pa posle sve ostanato. On line ili ne forumov e zaednica I vazat istite socijalni ,, pravila,, kako vo realen zivot. Pozdrav I dobro dojde na forumov.

  Испратено од G620S-L01 преку IT.mk форум апликација
   
  На we3fan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не е ептен нов член, од 2016 е!

  Исто ова важи и за тебе!
   
  На Necromancer, we3fan, gocetan и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  932
  1,072
  11 Март 2011
  Згрешен ти е форумот, чевли се постираат под gaming :)

  upload_2018-11-1_21-22-15.jpeg

  Шега на страна, јас дури ти дадов сугестии во првиот пост пред некој ден, но темава зависи кој како ја гледа или e off-topic или off-forum
   
  Necromancer, JasSum, we3fan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  860
  1,440
  20 Јануари 2015
  Машко
  1.Има еден едиствен пост, и тој офтопик, thats fresh new in my book.
  2.Латиница, колку и да пара очи, не спротивно на правилата, туку е препорака, тоест пожелно е кирилица...;)
  2. @krema со полека, дадов најдобронамерно објаснување на новиот член, кој патем согласно истите тие правила не ни мора да го добие.
  3.Ти како се залета ко новиот член да е желката или било која од понежниот пол :)
   
  На we3fan и Torlakian им се допаѓа ова.
 8. we3fan

  we3fan
  Intern

  3
  4
  30 Јуни 2016
  Ви благодарам многу на сите за сугестиите.

  Темава сакав да ја ставам во "Off-topic теми" ама таму немам право сега за сега.

  @ gamon:
  Само патики можат да се порачуваат преку интернет? Чевли е забрането? Ако порачам чевли ке ги задржат на царина? Никогаш не сум порачувал обувки и стварно не знам.

  @ bxxxn:
  Не ја видов твојата претходна сугестија и сигурно ке ти одговорев ама не можев бидејќи наредниот ден кога отворив да видам темата ја немаше.

  Голем поздрав до сите од Струмица.
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,178
  8,778
  23 oктомври 2012
  Машко
  А зошто ги поздравуваш само тие што се од Струмица? Ние од другиве места не сме достојни за поздрав?

  П.С. Секако дека гамон беше ироничен со порачки на чевли и патики како и останатите со ергебе патики и слични коментари.
   
  На we3fan и HardCorec им се допаѓа ова.
 10. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,508
  2,255
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Мислам дека грешка го сфати. Сигурен сум дека сакаше да каже дека сите тука имаат голем поздрав од Струмица. (очигледно е струмичанец)

  На моменти се "одразуваме" различно ние од Струмица. ;)
   
  we3fan, Oktar и на bxxxn им се допаѓа ова.
 11. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,178
  8,778
  23 oктомври 2012
  Машко
  Абе се шалев само, бреј ама сте напети вие струмичаните, кај ви е смислата за хумор, да не сте вакцинирани од хумор?
   
  На we3fan и Astraion им се допаѓа ова.
 12. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,508
  2,255
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  [​IMG]
   
  we3fan, Lokvan и на Oktar им се допаѓа ова.
 13. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,960
  3,206
  7 ноември 2014
  Машко
  Зашто само @skullmonkey смее да отвара теми!
   
  На we3fan му/ѝ се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нервозна је цела Струмца јер некој ја украде звездата на Пандев!
   
  На we3fan и Astraion им се допаѓа ова.
 15. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,508
  2,255
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Поздрав :hay:
  Zelezo Ringtones - Free by ZEDGE™
   
  На we3fan и krema им се допаѓа ова.
 16. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,627
  2,425
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Кога во подфорумот Интернет -> Генерална Дискусија може да има тема за броило за струја, а сигурен сум дека има и мал милион други такви испади, не знам зошто не може да има тема за интернет продавница за чевли.
  Каква врска има што човекот е нов или неактивен член, да не треба сите кај него дома на кафе да не викне пред да може да отвори тема?

  Најбезобразно нешто е да се избрише тема без никакво образложение. Поготово ако во темата веќе имало и други постови или ако членот е неискусен. Правилно е да се заклучи со образложение од модераторот или ако веќе се брише не е ништо тешко членот да биде известен за причината.
   
  Astraion, we3fan и на Potop им се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кај мене ја користат истата снимка откупувачите.
  Цареви :D

  p.s. Плаќаме на готово :)
   
  На we3fan му/ѝ се допаѓа ова.
 18. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,593
  2,892
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Си пишал: предлижите. Да си пишал : предложете, немаше да ти ја избришат :)
   
  На we3fan и Banjifiko им се допаѓа ова.
 19. we3fan

  we3fan
  Intern

  3
  4
  30 Јуни 2016
  @ Oktar:
  Во право си, лошо се изразив, сакав да кажам дека сите ве поздравувам, а поздравот доаѓа од Струмица, бидејќи јас сум од Струмица.

  gamon беше ироничен? Дали тоа значи дека слободно можам да порачам чевли преку интернет без никакви проблеми?
  Уште да знаев 1-2 web страни од каде можам да порачам. :)

  Ви посакувам многу здравје и среќа на сите.
   
  На Astraion му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...