1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Зошто даваат беспари копија на Дестини 2?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од JensenInterceptor, 2 ноември 2018.

Тагови:
 1. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  490
  199
  28 ноември 2015
  Машко
  Само што добив копија на Дестини 2, иако во суштина никогаш не мислев да ја играм :)

  Си викам ват д фак, гледам или така ми се чини, беспари копија на Дестини 2, на Батл Нет, ватафак :oh::oh::oh:

  Зошто даваат, не им се купува ли?
   
  Ivanhoe, StOrMK и на Multipass им се допаѓа ова.
 2. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  234
  443
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  "In celebration of one year of Destiny on Battle.net we want to gift you a copy of Destiny 2. Claim now before the offer expires on November 18, 2018."
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,294
  2,843
  4 Септември 2008
  Оти во денешно време таков тип на игри нема поента да ти наплаќаат за основната верзија на игра, така парите само еднаш ќе ти ги земат. Иднината за заработка е во претплата, скинови, екстра работи и сл. моделот.

  Жив пример ти е Fortnite, а повеќето сериозни игри за мобилни уреди оддамна го применуваат ова.
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  885
  1,287
  6 ноември 2007
  Еве ја ќе ти одговорам културно.

  Ја даваат затоа што се надеваат дека така ќе привлечат нов бран на играчи во таа игра.

  Играта (основната верзија) беше Free и за PSN Plus така да не гледам тука ништо чудно.

  Имено. Ти бесплатно ја добиваш само основната верзија на играта, која има 3 експанзии Curse of Osiris, Warmind и Forsaken и сите тие се надоградба на веќе постоечкиот свет и секоја чини дополнителен кеш.
  За игра како Destiny тој тригер ефект за ти да почнеш да ја играш е многу битен и да се навлечеш за после да ти продадат еден куп додатни ствари.

  Еве да прашам FIFA19 од ЕА Games e Бесплатна!!! Што кој кур ја купувате играта за PS4, PC, Xbox One. и плаќате 59$ кога EA Games во вид на DEMO ви даваа бесплатно. 10 тимови и два стадиони. Зошто ви е потребна цела игра? 10 бесплатни тимови малку ви се?

  Е така е и со Destiny Ти даваат нешто али не ти даваат се.
   
  На omegaRED и JensenInterceptor им се допаѓа ова.
 5. Multipass

  Multipass
  Gaining Experience

  121
  225
  1 ноември 2015
  Машко
  Фала ти за информацијата. Иако имам активна 6 месечна претплата на WoW, веќе месец дена воопшто се немам уклучено, дефинитивно ќе ја пропуштев оваа промоција ако не прочитав тука. :)

  Поздрав.
   
  На JensenInterceptor и StOrMK им се допаѓа ова.
 6. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  611
  333
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Ај да ја пикнам во библиотека.
  Ми ја даваат беспари за да го апдејтирам хардверот со пари. ;)
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,960
  3,206
  7 ноември 2014
  Машко
  Јас ова го гледам од друг агол...пред година дена ја купив за 60 евра, сега ја даваат бесплатно, како шлаканица на оние што ги поддржале на почетокот.

  Би било океј ако ја даваат бесплатно на тие што ја немаат, а ние што ја имаме да добиеме 1-2 експанзии бесплатно.
   
  Ganci Mandela, JensenInterceptor, Вајкинг и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  804
  1,673
  23 Мај 2012
  Untitled.png
  Еве има нешто и за тебе, да не плачеш :p
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,960
  3,206
  7 ноември 2014
  Машко
  Пичку матер, претерале...
   
 10. Derof

  Derof
  Intern

  86
  43
  16 Јануари 2016
  Машко
  И сеа има ли нешто како да ги купиш само експанзиите ?
   
 11. viston

  viston
  Intern

  4
  0
  19 Јуни 2016
  Машко
  Primer jas, nemislev deka ke ja igram, onaka ja spustiv poso e besplatna, gledam super e super prica ( za nekoj so igrat samo wow ), to se barat. Se aobravme ekipa 3-4 i sea cekame black friday i ja zeame forsaken :)

  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   
 12. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  885
  1,287
  6 ноември 2007
  Браво за Activision/Blizzard
   
  На viston му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...