• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Zoom na DivX subtitle kaj HomeDVD Player?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

kkxenon

Intern
22 мај 2007
38
0
Може ли некако да се зголеми титлот кај DivX Home Player? Кај плеерот за DivX нема таква опција, има само за DVD филмови. Имам слушано дека во самиот *.srt фајл се пишувало нешто за да на плеерот му се овозможи да го зголеми.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,521
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно