• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ZoneAlarm

• Ја почнал/а темата

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
Што мислите за ZoneAlarm i FIrmata ZoneLab ?? Јас сум многу задоволен и на секој компјутер го инсталирам, И мислам дека е еден од најдобрите ако не и најдобар Firewall. Очекувам вас коментар.;)

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Што мислите за ZoneAlarm i FIrmata ZoneLab ?? Јас сум многу задоволен и на секој компјутер го инсталирам, И мислам дека е еден од најдобрите ако не и најдобар Firewall. Очекувам вас коментар.;)

Odlicen izbor porano i jas go koristev najdobar paket spored mene e Internet Security.

Snake

Intern
16 април 2007
16
0
Pred nekoe vreme kazaa deka Zone zaedno so Kaspersky kje napravele softver za zashtita ama sea za sea izgleda nishto od planot. Inaku Zone Firewall-ot e eden od najdobrite.

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
ja koristam Zone Alarm odamna, sea posledniot update ustvari e ZOne Alarm Anti Spyware i u nego ima sve. Inace posto koristam WiFi od posledniot update pred nedela dve ima fateno 569 intruders pa vie videte kolku e dobar!

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
ja koristam Zone Alarm odamna, sea posledniot update ustvari e ZOne Alarm Anti Spyware i u nego ima sve. Inace posto koristam WiFi od posledniot update pred nedela dve ima fateno 569 intruders pa vie videte kolku e dobar!

Izgleda si zbunet.Intruders se obidi koi probale da ti probijat vo PC-to a bidejki ZoneAlarm gi otkril on gi blokiral i kompjuterot ti e bezbeden.Ne mu se sekiraj.Samo redoven update i mirna glava.569 intruders znaci tolku obidi od instaliranjeto na ZoneAlarm

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Koristev Zone Alarm ali noviot pobaruva mnugu resursi pradsi grafikata inaku prekrasen firewall i dosta siguren.
Jas sega go koristam Sygate i sum prezadovolen kako od strana na pobaruvanje na resursi taka i funkcionalen aspekt odnosno dava mnogu detalni informacii za vlez i izlez, podrzuva i backtrace itn.

M

Mr.Alien

Гостин
Help meee, please!

Имав до пред неколку дена ZoneAlarm_7.0.337.000_Pro, комплетна верзија, регистрирана (what?? Don't ask!).
Сите "матеркуки" што ги знам за овој Firewall ги прочачкав, ама не успеав Mozilla и Netscape никако да ги врзам на Интернет ако Zоne Alarm е активен.
Пробав со постара верзија (5-ка, исто така Pro, регистрирана:zasramen: ) и немав проблеми.
Bearshare и Limewire работат без проблеми.
Ако некој знае WTF is, нека пише.
Инаку, последнава верзија е БОМБОНА. Стварно луѓето се потрудиле, нема што.

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Toa e bidejki koga ke go instaliras ti si go prekinal skeniranjeto so alatkata da opredeli koi apikacii gi imas instalirano i da im odredi nivo na dozvolen internet sobrakaj.

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Zone Alarm мислам дека е една од најдобрите firewall програми. Имаш потполна контрола над целиот интернет сообраќај.

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
hhh mene za 2 dena mi blokira 1000 intruders:D
Again dude... гледај ја датата на темата. Од пред една година е.:)

А за ZoneAlarm мислам дека нела логика да блокира 1000 intruders. Што значи тоа, ко немаше ZoneAlarm којзнај колку ти имаат провалено?:ua: А всушнос нема ништо. Којзнај што блокира тој.

markomk

Intern
28 мај 2008
52
0
Again dude... гледај ја датата на темата. Од пред една година е.:)

А за ZoneAlarm мислам дека нела логика да блокира 1000 intruders. Што значи тоа, ко немаше ZoneAlarm којзнај колку ти имаат провалено?:ua: А всушнос нема ништо. Којзнај што блокира тој.

eh ne ja vidov datata :D sakas screen shot da vidis so ima blokirano? :D btw od sekos go koristam zonealarm:muahaha:

Се сложувам со Вик, само мачкање очи е. Што сеа значи јас што цел живот сум на вградениот фајрвол на ХР-то дека компјутерот ми е курва и си влага-излага кој сака? Нема врска. Којзнае што блокира ZoneAlarm-от, можеби напади од фирмата која што го продава:LOL::LOL::LOL:

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Zone alarm e stvarno mnogu dobar i kako anti virus i kako Firewall i kako sto uste ne, samo ima eden proces sto odi vo pozadina neznam kako se vika i mi go blokira celiot PC napraviv nekolku restarta cekav nekolku sata ama procesot ne zastanuvase pa morav da napravam Formatt:plachko2: i od togas si go koristam Kaspersky Internet Security 7.0.0.125 i ne sum imal nikakov problem, so redoven update e zakon:bravo:

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
@ajvar
Зема ресурси ама дава супер заштита. Јас поради тоа што имам 256 рам не го ставам инаку одма би го ставил.

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,242
1,356
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB