• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ZoneAlarm

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
Што мислите за ZoneAlarm i FIrmata ZoneLab ?? Јас сум многу задоволен и на секој компјутер го инсталирам, И мислам дека е еден од најдобрите ако не и најдобар Firewall. Очекувам вас коментар.;)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Што мислите за ZoneAlarm i FIrmata ZoneLab ?? Јас сум многу задоволен и на секој компјутер го инсталирам, И мислам дека е еден од најдобрите ако не и најдобар Firewall. Очекувам вас коментар.;)


Odlicen izbor porano i jas go koristev najdobar paket spored mene e Internet Security.
 

Snake

Intern
16 април 2007
16
0
Pred nekoe vreme kazaa deka Zone zaedno so Kaspersky kje napravele softver za zashtita ama sea za sea izgleda nishto od planot. Inaku Zone Firewall-ot e eden od najdobrite.
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
ja koristam Zone Alarm odamna, sea posledniot update ustvari e ZOne Alarm Anti Spyware i u nego ima sve. Inace posto koristam WiFi od posledniot update pred nedela dve ima fateno 569 intruders pa vie videte kolku e dobar!
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
ja koristam Zone Alarm odamna, sea posledniot update ustvari e ZOne Alarm Anti Spyware i u nego ima sve. Inace posto koristam WiFi od posledniot update pred nedela dve ima fateno 569 intruders pa vie videte kolku e dobar!


Izgleda si zbunet.Intruders se obidi koi probale da ti probijat vo PC-to a bidejki ZoneAlarm gi otkril on gi blokiral i kompjuterot ti e bezbeden.Ne mu se sekiraj.Samo redoven update i mirna glava.569 intruders znaci tolku obidi od instaliranjeto na ZoneAlarm
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Koristev Zone Alarm ali noviot pobaruva mnugu resursi pradsi grafikata inaku prekrasen firewall i dosta siguren.
Jas sega go koristam Sygate i sum prezadovolen kako od strana na pobaruvanje na resursi taka i funkcionalen aspekt odnosno dava mnogu detalni informacii za vlez i izlez, podrzuva i backtrace itn.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Help meee, please!

Имав до пред неколку дена ZoneAlarm_7.0.337.000_Pro, комплетна верзија, регистрирана (what?? Don't ask!).
Сите "матеркуки" што ги знам за овој Firewall ги прочачкав, ама не успеав Mozilla и Netscape никако да ги врзам на Интернет ако Zоne Alarm е активен.
Пробав со постара верзија (5-ка, исто така Pro, регистрирана:zasramen: ) и немав проблеми.
Bearshare и Limewire работат без проблеми.
Ако некој знае WTF is, нека пише.
Инаку, последнава верзија е БОМБОНА. Стварно луѓето се потрудиле, нема што.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Toa e bidejki koga ke go instaliras ti si go prekinal skeniranjeto so alatkata da opredeli koi apikacii gi imas instalirano i da im odredi nivo na dozvolen internet sobrakaj.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Zone Alarm мислам дека е една од најдобрите firewall програми. Имаш потполна контрола над целиот интернет сообраќај.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
hhh mene za 2 dena mi blokira 1000 intruders:D
Again dude... гледај ја датата на темата. Од пред една година е.:)

А за ZoneAlarm мислам дека нела логика да блокира 1000 intruders. Што значи тоа, ко немаше ZoneAlarm којзнај колку ти имаат провалено?:ua: А всушнос нема ништо. Којзнај што блокира тој.
 

markomk

Intern
28 мај 2008
52
0
Again dude... гледај ја датата на темата. Од пред една година е.:)

А за ZoneAlarm мислам дека нела логика да блокира 1000 intruders. Што значи тоа, ко немаше ZoneAlarm којзнај колку ти имаат провалено?:ua: А всушнос нема ништо. Којзнај што блокира тој.


eh ne ja vidov datata :D sakas screen shot da vidis so ima blokirano? :D btw od sekos go koristam zonealarm:muahaha:
 
Се сложувам со Вик, само мачкање очи е. Што сеа значи јас што цел живот сум на вградениот фајрвол на ХР-то дека компјутерот ми е курва и си влага-излага кој сака? Нема врска. Којзнае што блокира ZoneAlarm-от, можеби напади од фирмата која што го продава:LOL::LOL::LOL:
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Zone alarm e stvarno mnogu dobar i kako anti virus i kako Firewall i kako sto uste ne, samo ima eden proces sto odi vo pozadina neznam kako se vika i mi go blokira celiot PC napraviv nekolku restarta cekav nekolku sata ama procesot ne zastanuvase pa morav da napravam Formatt:plachko2: i od togas si go koristam Kaspersky Internet Security 7.0.0.125 i ne sum imal nikakov problem, so redoven update e zakon:bravo:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
@ajvar
Зема ресурси ама дава супер заштита. Јас поради тоа што имам 256 рам не го ставам инаку одма би го ставил.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1.344
1.724
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
gt210 lmao
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
a koj e najdobar paket?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.574
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно