• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Zname

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Каде може да се купи МК знаме во Скопје?

Me interesira kade mozhe da se kupi makedonsko zname vo Skopje?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Kako sto kaza psybaron ima vo GTC vo vlezot od desna strana.Ima suveniri,cestitki,znaminja ,karti i drugi raboti.Proverete tamu sigurno ima!! :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Znam za taa prodavnica go GTC, ima(she) edna takva i kaj stokovna kukja most, ama samo mali znamenca prodavaa.
Me interesira golemo zname kade ima da se kupi. Primer so vakvi dimenzii.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Иако не сум од Скопје, ќе пробам да ти објаснам. Кога одиш од касарната Илинден накај Александар Палас, од десна страна сум забележел дека има наредени многу знамиња и мислам дека тие знамиња се продаваат. Можеби и грешам, ама како што реков, не сум од Скопје.
 

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Точно е, се продаваат. Кога ќе се спуштиш од касарната, на семафорите не одиш право за Косово туку вртиш лево. Веднаш по 30-40 метри од десна страна ќе ги видиш знамињата, не можеш да промашиш.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Точно е, се продаваат. Кога ќе се спуштиш од касарната, на семафорите не одиш право за Косово туку вртиш лево. Веднаш по 30-40 метри од десна страна ќе ги видиш знамињата, не можеш да промашиш.
Да таму, Момин поток. Ги има надвор се веат разни знамиња, големи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,528
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно