• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Зимско лого за it.com.mk

Дали го поддржувате начинов на надоградување на форум


  • Вкупно гласале
    2
  • Анкетата е затворена .
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

SurpAphicS

Intern
26 август 2007
32
2
Mislam deka treba da pridoneseme za razvojot na forumov pa davam predlog da napravime eden natprevar megju nas i da kreirame zimsko LOGO (se misli na toa najgore levo
), ako ne ne "baniraat" administratorite se razbira, znachi LOGOvo e so dimenzii 235 x 118 pixeli, i najbitno e da se zapazi na bojata na pozadinara da ostane ista kakva shto e. Znachi LOGOto da asocira na zima i gore/dole da ne se promeni porakata t.e. segashniot text
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Моменталното лого кое стои во горниот лев агол :)) на форумот, е привремено лого (лого?!). Затоа нема потреба врз него да се изработува зимска тема. Со оглед на тоа, темата е заклучена.

Во секој случај благодариме за заинтересираноста и понудената помош. :bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
854,998
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно