1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Зголемување на слики(во вистинска големина) со javascript (javascript image enlarger)

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од stefan_v, 21 Мај 2010.

1. stefan_v

stefan_v
    On your way to fame

1,410
    595
    3 Мај 2010
    Машко
    Здраво
    Имам голем проблем. Правам веб страна со галерија на слики како пр. оваа, но дополнителните информации да ги отвара како на eBay кога одиш на Enlarge, но јас сакам тоа да се појавува директно на сликата, а не со линк(копче). Најдов нешто се вика Magic Thumb но ми се појавува дека треба да ја купам скриптата.
    Ако може некој да ми даде таква скрипта или да го избрише текстот од неа би му бил многу благодарен.
    ПС:Треба да има и текст на прозорот по потреба како на Magic Thumb.
    Однапред Благодарам!

2. Misho

Misho
    Intern

109
    11
    20 Септември 2009
    Би требало да ти заврси работа и FancyBox.

Скриптата е бесплатна само види дали ќе ти врши работа.

http://fancybox.net/

3. DekoRoker

DekoRoker
    Gaining Experience

625
    53
    12 Септември 2009
    Машко
    Студент ФИНКИ
    Fancybox е сличен на Highslide само што Fancybox користи jQuerry. Јас користам Highslide, исто така бесплатен, имаш примери на страната, а и можеш и примерите да си ги симнеш. Мене до сега одлично ме служел Highslide, така да симни ги двата, пробај ги и одлучи. Еве ти Highslide. Мислам дека вакво нешто бараш.

4. stefan_v

stefan_v
    On your way to fame

1,410
    595
    3 Мај 2010
    Машко
    Балагодарам

И двете се одлични, но јас барав нешто како Highslide, што е идеално(такво сакав).

Фала уште еднаш:D

5. Tasospy505

Tasospy505
    Intern

1
    0
    26 Јануари 2019
    Dali ovde nekoj ima iskustvo so ucenje na java script ne od internet tuku od kniga potocno "Learning Java script" od Ethan Brown?
    pozdrav

Сподели

Вчитување...