1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Зголемување на слики(во вистинска големина) со javascript (javascript image enlarger)

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од stefan_v, 21 Мај 2010.

 1. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,414
  597
  3 Мај 2010
  Машко
  Здраво
  Имам голем проблем. Правам веб страна со галерија на слики како пр. оваа, но дополнителните информации да ги отвара како на eBay кога одиш на Enlarge, но јас сакам тоа да се појавува директно на сликата, а не со линк(копче). Најдов нешто се вика Magic Thumb но ми се појавува дека треба да ја купам скриптата.
  Ако може некој да ми даде таква скрипта или да го избрише текстот од неа би му бил многу благодарен.
  ПС:Треба да има и текст на прозорот по потреба како на Magic Thumb.
  Однапред Благодарам!
   
 2. Misho

  Misho
  Intern

  109
  11
  20 Септември 2009
  Би требало да ти заврси работа и FancyBox.

  Скриптата е бесплатна само види дали ќе ти врши работа.

  http://fancybox.net/
   
 3. DekoRoker

  DekoRoker
  Gaining Experience

  625
  53
  12 Септември 2009
  Машко
  Студент ФИНКИ
  Fancybox е сличен на Highslide само што Fancybox користи jQuerry. Јас користам Highslide, исто така бесплатен, имаш примери на страната, а и можеш и примерите да си ги симнеш. Мене до сега одлично ме служел Highslide, така да симни ги двата, пробај ги и одлучи. Еве ти Highslide. Мислам дека вакво нешто бараш.
   
 4. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,414
  597
  3 Мај 2010
  Машко
  Балагодарам

  И двете се одлични, но јас барав нешто како Highslide, што е идеално(такво сакав).

  Фала уште еднаш:D
   
 5. Tasospy505

  Tasospy505
  Intern

  1
  0
  26 Јануари 2019
  Dali ovde nekoj ima iskustvo so ucenje na java script ne od internet tuku od kniga potocno "Learning Java script" od Ethan Brown?
  pozdrav
   

Сподели

Вчитување...