1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Зголемување на бројот на посетители на вашата веб страна

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од NIKIHACK, 24 Јуни 2011.

 1. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  Го постирам ова претежно за сите оние кој печалат на Google AdSense, но можат да го користат и сите оние кој имаат свој веб страни/форуми/блогови со цел да го зголемат бројот на вистински посетители на истата.

  еве го линкот и по можност регистрирајте се преку мојот акаунт за да имам извесна придобивка без вие да изгубите било што:

  http://www.easyhits4u.com/

  Странава работи на принципот кликни на "мојата за да кликнам на твојата".Сакам да кажам дека вие кликате на нечии страни со што собирате кредити со кој поставувате кампањи да кликаат на вашата страна (линкови), но имате и можност да платите кредити и да поставите кампањи за кликање.

  Странава ке ја искомбинирам со microworkers каде што ке поставувам кампањи за кликање на Google Ads со што мислам дека успешно ке заработам некој денар на GoogleAdsense.

  Тоа е мојата тактика што мислам дека ке успее :)
   
  1 person likes this.
 2. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Во правилата на GoogleAdsense пишува дека е забрането рекламирање на сајт што има реклами од GoogleAdsense на вакви страни
   
 3. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Google won't find us. Инаку и јас планирав за микроворкерс. Реп+ ники
   
 4. www.Zamunda.mk

  www.Zamunda.mk
  Баниран/a

  81
  2
  23 Мај 2011
  ЛоЛ, па гугл е една од најголемите фирми на планетава, и во неа работат многу паметни луѓе, а не ашлачи и шмоќљани. Такада, слободно, пробајте си ја среќата. Ке ви го изгаснат акаунтот веднаш штом ќе пробате да ги подигнете парите. :LOL:
   
 5. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  Значи не мора да си учен за да надмудреш некој!
  Стварите по некоја моја логика одат вака:
  Ти си се занимавам по ваквти страни собираш посетители и кликови.Дојде ден за да си тражеш оноа шо си запечалил, и некој од гоогле ке те преиспитава недела дена дали си е ок, ке барат дали имаш на такви страни ставано линкови и тие ствари, некад е доволно само на гоогле да си пишеш линко и да се најдеш дек си онадувал.
  Али ако ги скратеш линковите пример тука http://bit.ly/ стварта малце се мења :)

  така да пробајте си среќата ако ги надмудреме ке биде добро :)
   
 6. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  иначе пред малку видов дека на fiverr.com доста добро плаќаат за зголемување на посетеност дали на јутуб или на било која страна :)
  така да со ова можете реално да заработите :)
   
 7. www.Zamunda.mk

  www.Zamunda.mk
  Баниран/a

  81
  2
  23 Мај 2011
  малце оффтопик - колку плаќа гоогле за еден клик на рекламата? цент или помалце?
   
 8. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  тоа ти зависе од кај кликат, колку имаш импресии на страната да го преведам, колку посетители имаш итн.. за од уса може да ти биде од 1$ (еден долар) по клик :)
   
 9. www.Zamunda.mk

  www.Zamunda.mk
  Баниран/a

  81
  2
  23 Мај 2011
  колку имаш импресии на страната да го преведам?
  ne go razbiram ovoj del. sto se toa impresii i sto da prevedes?
   
 10. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  ако направеш блог и подесеш адсенс на него,кога улезеш у админ панело на блого имаш еден таб Monetize у него имаш Page impressions (и това на македонски би се превело импресии на страната ваљда) кое се пресметува според некој си алгоритми според посетеноста на страната.
   
 11. www.Zamunda.mk

  www.Zamunda.mk
  Баниран/a

  81
  2
  23 Мај 2011
  i spored toj algoritam se presmetuva kolku pari ke zemes od 1 klik?
   
 12. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  коа ке ме вработат во гоогле ке ти кажам :)
   
 13. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,128
  718
  2 Мај 2011
  Немојте со ова, за 2-3 дена идеш директно суспенд....
   
 14. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  а тебе суспендираа ли те :)
   
 15. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  А кампањи преку Microworkers? И тоа ли е забрането ?
   
 16. www.Zamunda.mk

  www.Zamunda.mk
  Баниран/a

  81
  2
  23 Мај 2011
  никихак, како оди тоа преку микроворкерс? ти плаќаш на микроворкерс и други кликаат на твоите реклами?? ако е така каде е тука заработката, на една страна трошиш на друга добиваш??
   
 17. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  плачаш на човек о.2 да ти кликне на 3 реклами и заработка има огромна пошто од клик сигурно имаш на адсенс повеќе од 0.2 дури и над 1 долар
   
 18. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Грешна пресметка Ники. Вака се моите: 0,10евра (не долари) од човек за 3 реклами. 1 клик = 0,12евра; 3 клика = 0,12 * 3 = 0,36евра; 0,36 - 0,10 = 0,26евра имаш ќар од човек.
   
 19. www.Zamunda.mk

  www.Zamunda.mk
  Баниран/a

  81
  2
  23 Мај 2011
  Сите различно викаат. на еден форум прочитав дека може дури и до 3 долари од клик да извадиш ако имаш добра содржина на сајтот, голема посетеност. е сеа на кој да се верува незнам :)
   
 20. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  па ја ти пиша над 1 долар, а колку се ја разбирам у математика 3 е над 1 или грешам?
   
 21. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  дип ми го суспендираа акаунто иначе да ти покажам дека у статистиката за кликовите од US имаше 1.20$ CPC
   
 22. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,681
  333
  8 Мај 2007
  Ипак ти го суспендираја а?
   
 23. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  не старио ми го суспендираа акаунт, оти пробува да клика со проксиња и ботови, а овој уште не се па ке видеме (го регистирав на друга адреса новио од друг град на друго име,сменив на блогот име тема,артикли....) :)
   
 24. jovce.

  jovce.
  Gaining Experience

  487
  243
  29 Јули 2010
  Машко
  Сега значит дека и јас на*бав а ?

  BTW брат дали те суспендираја додека си кликаше со прокси или кога побара да ти ги исплатат парите?
   
 25. www.Zamunda.mk

  www.Zamunda.mk
  Баниран/a

  81
  2
  23 Мај 2011
  Jas mislam deka znam nacin kako da se izmami google za da nemoze da primetat deka go koristis microworkers.
  ako saka nekoj da pozboruvame za toa neka mi prati poraka
   

Сподели

Вчитување...