Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Zemi.mk - Веб хостинг провајдер и домен регистрар / Промо тема

Zemi.mk

Верификувана компанија
27 ноември 2020
16
18
Со возбуда ви го претставуваме нашиот најнов веб хостинг пакет „Worgen Pro Unlimited“. Како што сугерира и името, овој пакет, покрај неограничениот сообраќај, нуди и неограничен простор, што ќе ви овозможи слободно да ја развивате вашата веб страница, без никакви ограничувања. Дополнително, можете да хостирате до 10 различни веб-страници на еден cPanel акаунт, што го прави совршен избор за оние кои сакаат да управуваат со повеќе веб-страници без да се измачуваат со нивно одржување преку посебни хостинг акаунти.

Во срцето на „Worgen Pro Unlimited“ е Cloud инфраструктурата, која гарантира достапност на вашата веб страница 24/7 (99.9% Uptime), извонредна безбедност и брзна. Со 4GB RAM и 2 јадра (200%) ја добивате потребната моќ за да се справите со отскокнувањата во сообраќајот и да обезбедите беспрекорно корисничко искуство на вашите посетители. Без разлика дали водите мал блог или е-продавница со илјадници производи, „Worgen Pro Unlimited“ може да се справи со сето тоа.Повеќе на нашиот блог: Ви го претставуваме Worgen Pro Unlimited – Веб хостинг пакет со неограничен простор и сообраќај, бесплатен .mk домен и SSL сертификат

Пакетот можете детално да го погледнете на следниот линк: Земи .mk - Официјален .mk Домен Регистрар

[Ја отворивме оваа тема за да не отвараме за секоја промоција посебни теми]
Мислењето е автоматски споено:

Запознајте ја ВИКИ, Вештачка Интелигензија за Креирање на Имиња интегрирана во платформата на Zemi.mk, која генерира нови идеи за домени базирани на вашето пребарување. ВИКИ користи вештачка интелигенција која им олеснува на нашите клиенти да го пронајдат совршениот домен за нивниот бизнис.

ВИКИ се вози на OpenAI и користи напредни алгоритми и „NLP“ за да предложи домени кои се релевантни, се помнат лесно и се слободни за регистрација.

Со ВИКИ, можете да добиете нови и уникатни идеи за домени за кои можеби порано воопшто и не сте размислувалe. Дополнително, предлага и алтернативни екстензии на домени и ја проверува достапноста на доменот во реално време, заштедувајќи ви време и труд.

Се надеваме дека ВИКИ ќе го олесни начинот на кој нашите клиенти бараат домени, правејќи го процесот побрз, полесен и поефикасен.

ВИКИ е достапна преку страницата за пребарување на домени: Земи .mk - Официјален .mk Домен Регистрар

 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3.563
5.459
dominion.mk
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 12400F
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 2TB
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x16gb
Video card
GTX 1660 Super
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Пофални зборови за вас.

Техничка поддршка достапна во секое време, проблемите ги решаат во истиот момент... иако ги малтретирав на чет (за глуп проблем), имаа нерви да издржат :)

+1 од мене
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.562
2.531
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
чисто за референца:
Availability %Downtime per yearDowntime per month
99.9% ("three nines")8.77 hours43.83 minutes
 

Zemi.mk

Верификувана компанија
27 ноември 2020
16
18
1f680.png
Возбудливи вести! Отсега, регистрирајте ги саканите .mk домени во Zemi.mk по непобедлива цена од 399 денари!

1f310.png
https://zemi.mk/search.aspx

ocxrejZ9cyBLJCm

Акцијата е временски ограничена. За крајот на истата благовремено ќе бидете известени на нашиот блог: Возбудливи вести: Регистрација на .mk домен сега по непобедлива цена од само 399 денари!
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.001
1.336
Скопје
Бидејќи моментлано сум на DigitalOcean (Германски сервер), дали би добил значителни подобрувања (oд аспект на latency и pageload) за македонско ориентиран сајт доколку би мигрирал на земи.мк?

И дали Worgen Prо Unlimited би бил соодветен за Java backend + React.js frontend + PostgreSQL?
Мислењето е автоматски споено:

И дали Worgen Prо Unlimited би бил соодветен за Java backend + React.js frontend + PostgreSQL?
Зборував со support, апсолутно не. Мора VPS.
 
Последна промена:

coki

:(){ :|:& };:
26 ноември 2021
343
475
/home/coki
1f680.png
Возбудливи вести! Отсега, регистрирајте ги саканите .mk домени во Zemi.mk по непобедлива цена од 399 денари!

1f310.png
https://zemi.mk/search.aspx

ocxrejZ9cyBLJCm

Акцијата е временски ограничена. За крајот на истата благовремено ќе бидете известени на нашиот блог: Возбудливи вести: Регистрација на .mk домен сега по непобедлива цена од само 399 денари!
Дали е акцијата завршена?

Додатно, при пребарување на домен се добива:
1695764579034.png


Бидејќи моментлано сум на DigitalOcean (Германски сервер), дали би добил значителни подобрувања (oд аспект на latency и pageload) за македонско ориентиран сајт доколку би мигрирал на земи.мк?

И дали Worgen Prо Unlimited би бил соодветен за Java backend + React.js frontend + PostgreSQL?
Мислењето е автоматски споено:


Зборував со support, апсолутно не. Мора VPS.
Едно време користев VPS од нив и не бев баш задоволен. Да не грешам душа, али ми делува дека се хостирани во Хецнер, а сепак добиваш МК ИП адреса.
 

Zemi.mk

Верификувана компанија
27 ноември 2020
16
18
Земи.мк доделува 3 влезници за овогодинешниот WordCamp Skopje!

ZEMIMK LOVES WORDPRESS.png

Доделуваме три бесплатни влезници за овогодинешниот WordCamp Skopje, 2023. За да учествувате во извлекувањето пополнете ја формата најдоцна до 23.59 ч. на 11. октомври. Добитниците ќе бидат избрани по случаен избор.

Повеќе за настанот можете да прочитате на следниот линк: Schedule – WordCamp Skopje

Форма за пријава: Zemi.mk доделува 3 влезници за овогодинешниот WordCamp Skopje!

Zemi.mk годинава со Златно спонзорство ја поддржа .mk WordPress заедницата и одржувањето на WordCamp Skopje 2023.
 

Zemi.mk

Верификувана компанија
27 ноември 2020
16
18
Овој Црн петок, хероите на облакот доаѓаат со 80% попуст! Да, добро прочитавте, -80% на „Pro BF“ хостинг пакетите од Zemi.mk. Можност што не се пропушта!

Акциските пакети, со снижени цени, ќе бидат достапни на Земи.мк - Официјален .mk домен регистрар и Веб хостинг провајдер од петок (24.11.2023), од 00.00 часот.

Повеќе за акцијата и условите за користење можете да прочитате на следниот линк: Black Friday попуст за Веб хостинг од 80%

3ZSnyXdFTwyaHzz
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.587
16.987
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.242
32.045
roka.mk
Не е кул одлуката, јас им носам нови корисници и ги препорачувам на сите, ама размислувањето као ајде они се веќе наши корисници не им дааме ништо дај да придобиеме нови. Башка за обнова нема ни попуст ни за домен ни за хостинг...ама ај можда ќе не изненадат и нас со нешто :)
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.522
1.630
Не е кул одлуката, јас им носам нови корисници и ги препорачувам на сите, ама размислувањето као ајде они се веќе наши корисници не им дааме ништо дај да придобиеме нови. Башка за обнова нема ни попуст ни за домен ни за хостинг...ама ај можда ќе не изненадат и нас со нешто :)
Оваа тактика им е копирана од телеком/интернет операториве.
Постоечки (верни со години) корисници, ништо не добиваат, дури ни при обнова на договор, а ко ќе има промоции, истите најчесто важат за НОВИ корисници.
Посоечките...ма кој ги *** тиииит нив.

Испратено од телефоно
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.313
1.059
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Едно прашање до одговорните, дали пакетот Worgen Unlimited има лимит на маилбокси или која е максималната дозволена големина на маилбокс од емаил / јузер?
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.199
4.179
Скопје
hackitfree.github.io
Овој Црн петок, хероите на облакот доаѓаат со 80% попуст! Да, добро прочитавте, -80% на „Pro BF“ хостинг пакетите од Zemi.mk. Можност што не се пропушта!

Акциските пакети, со снижени цени, ќе бидат достапни на Земи.мк - Официјален .mk домен регистрар и Веб хостинг провајдер од петок (24.11.2023), од 00.00 часот.

Повеќе за акцијата и условите за користење можете да прочитате на следниот линк: Black Friday попуст за Веб хостинг од 80%

3ZSnyXdFTwyaHzz
Многу јаки графики (y)
 

Антониј.К

On your way to fame
28 ноември 2014
1.112
718
Скопје
Антониј.К's setup  
Processor & Cooler
Intel(R) Core(TM) i5-4460
Motherboard
MSI H97
Storage
Toshiba 1TB & 250GB SSD
PSU
Cooler Master
RAM
G.Skill 2x8gb
Video card
MSI N750TI/OC EDITION
Case
Cooler Master MB511 RGB
Keyboard
GHOSTWRITER CLASSIC | RIOTORO
Monitor
SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Си лапнав хостинг за фирма, да го пробаме…
Инаку, капа доле за техничка поддршка.
Многу детални и јасни одговори за сите мои прашања
Браво!
 

Zemi.mk

Верификувана компанија
27 ноември 2020
16
18
Искористете ја Cyber Monday акцијата и закупете нов или обновете го постоечкиот хостинг пакет во Zemi.mk по цена пониска за 15%!

За да го сторите тоа искоритете го купонот за попуст CM2315 во кошничката или при наплата.

Повеќе детали за акцијата можете да прочитате на следниот линк: Овој Cyber Monday 15% попуст за закуп и обнова на Веб хостинг од Zemi.mk

iftJDDLAkwtJPMP
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.313
1.059
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Си лапнав хостинг за фирма, да го пробаме…
Инаку, капа доле за техничка поддршка.
Многу детални и јасни одговори за сите мои прашања
Браво!

I jas poleka se migriram na zemi.mk. Krajno vreme beshe nekoj da ponudi normalno unlimited paketi vo mk.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Zemi.mk

Верификувана компанија
27 ноември 2020
16
18

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.242
32.045
roka.mk
Земи.мк!
Другарчиња мили, ве замолувам да го направите вашиот кориснички панел по функционален или избришете го скроз. Укратдете идеа од ухост што се може да се прави од кај нив. Дозволете промени на податоци за домен без да мора да пополнувам пдф, да принтам да праќам по пошти емаил-ови и слично....
Задоволен сум од вашата услуга само ова е богохулие што ни правите.
Ај љубите те брат (знам дека читате) олесенете ни ги користењето на вашите услуги.. ова е апел

Со почит,
ваш задоволен корисник :)
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
960
1.064
Skopje
(прле пред магаре)

Заеби што куцам, имаат дежурен админ!

Искрено, прв пут у историја на македонски провајдери некој враќа у недела.

:love:
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.313
1.059
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Земи.мк!
Другарчиња мили, ве замолувам да го направите вашиот кориснички панел по функционален или избришете го скроз. Укратдете идеа од ухост што се може да се прави од кај нив. Дозволете промени на податоци за домен без да мора да пополнувам пдф, да принтам да праќам по пошти емаил-ови и слично....
Задоволен сум од вашата услуга само ова е богохулие што ни правите.
Ај љубите те брат (знам дека читате) олесенете ни ги користењето на вашите услуги.. ова е апел

Со почит,
ваш задоволен корисник :)

Се слагам, хостингот и понудата е супер ама корисничкиот панел е практично непостоечки.

Малце на гурање им работи тој административниот дел.

Поздрав и од мене, треба да се направат проѓени во тој дел, хостингот е топ.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Zemi.mk

Верификувана компанија
27 ноември 2020
16
18
Почитувани, според насоките добиени од МАРнет, промената на објектите за .mk домени, освен именски опслужувачи, од 01.02.2024 задолжително се врши со пополнување на образецот, кој може да биде пополнет и електронски, согласно Законот за електронски документи.

Кај генеричките TLD-а останува можноста за промена и електронски, преку порталот за корисници.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.562
2.531
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
задолжително се врши со пополнување на образецот, кој може да биде пополнет и електронски, согласно Законот за електронски документи.
кој „образецот“?

електронски каде?
 

Zemi.mk

Верификувана компанија
27 ноември 2020
16
18
Здраво @gdamjan,

Барањето за регистрација може да го преземете при процесот на регистрација на .mk домен и промена на детали за доменски контакти, или преку линкот https://zemi.mk/file/baranje-za-domen-zemimk.pdf. Формуларот е објавен во футерот на секоја страница на Земи .mk - Веб хостинг и регистрација на .mk домени.
 

stefan

Gaining Experience
13 април 2007
450
194
Прилеп
Немам до сега ниту еден македонски хостинг провајдер купено и тестирано. Но според високите цени што ги нудат не се воопшто конкуренција на светски пазар.

Видете јас за колку пари купив VPS hosting од ovh

ABLVV87ErdDBiBhKHwYBoqz8wUIhEIqDjC8tpB6o77RpWK3w0Va-b01L_iqbflAfwMZ2wmvFxt7hIjt9X7ag2RVtvHq5XhlEFPxT2_turr1li7Sq-q3uxHNGN523RDiLptdYYYqpzoO7sCDvTQKVxRNrqsPjyXwdJrOqwd-4l0yKu5TOrimdAD7vy3BT-abu0bdI3KbvtHYWHnKlA1IUF9UGIbDWCXSTaHrXTEIAtJ87_L1KoMsHqUUxE9x0GsJ6kUOSP8I9aLufqq0wWvgCF_fThCj0hPBSdNbPS3ZYAmI2doAqtu3EiDQ3Snqd9R2ZGeyyju1xIP0DyxsKE2Uc-Yt_0-7dYuhc_n_tQU-YPeuCeQtScygXfaIf1wB5neoBfeadZUGIp4KI67fgLi36L9atJzeVMKAJKJvQAmxoEhk6FEpcqas_3E4tx_KGn4WnKI4ht36EphECPw0Zm5j--Va_YXRFRpZm_tRuRCzisGo1ptTtNV8WctblQm_FHb0MZWNncjAJO26gQV1mW8FVlN3C_TyN07OdSS0UWDNPXq35kX_CW_kbiZkjfCtCNHeCHL9ClfFZjrhxLYCBlJJWOxjLviidCr-0yNm8T4D7VDNQdbck_zQrHeWwlxYUhkZreoxhA_DtbJdBCHnkT5UkphCjzoSHzBapCuRfgFwqufrxj3S4Th1d_BI64J1WlYXrX09LiyWtagk8Ot4a58xioyXuMwFWy77WvkW9aTwv4iG5V1NvSZLD7WpUPKdS6C4u1ukC4oDzmPANnFpvqkXX2Q5kfpMapp8bqGxF8sbfRkIqQpo1o_D3FO4lwN4ZpmGQlP_Xie_00WNJr3TPpSi4Bq_FEZv8pLuPDpbbuZMydWr2OUUN1hi8SL25wqTgfUbgitrF5gBUU8WAn8iVYYcr8vUzgmSKgTS6rpLJOrg7QAE-shZF0TyTbAvg5Zg_NjRZE0sFWxrSADf9wodD9UgVGLzOn7vNjIFqVRY=w347-h751-s-no-gm
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.999
Мислења
972.974
Членови
35.347
Огласи
2.934
Најнов член
petkovskamilena
На врв Дно