• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Земање променлива од JavaScript

  • Ја почнал/а темата
  • #1

aleksandar89

Intern
18 февруари 2012
2
1
Пробувам да извадам променлива од JavaScript во aspx страница (code behind).
Пробав со подесување на текст бокс или лабела и се си е ок вредноста се вметнува(испишува) во нив но после кога сакам да ја земам пример со IDlabela.text ми дава дека е празно.
Не ке да е до postback дека прбав варијанти и со тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,729
Мислења
856,174
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно