1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Земање на ID во URL

Дискусија во форумот 'ASP.NET // VB.NET // C# // Coldfusion' започната од Кристијан Про, 31 Мај 2017.

 1. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  Здраво дечки,
  Потребна ми е помош околу MVC проектче. Значи се си работи убаво, е сега сакав да одделам малку и од страна како во посебно мени на друг View со паѓачко мени да ги додадам конкретните линкувани View. За Create си работи успешно и за Read (да ми дај листа на сите од тој модел што ги имам во базата).
  Проблемот е како да направам за Delete и за Edit бидејќи тие си имаат ID пр. id = item.IDtest или id = Model.IDtest.


  Фала
   

Сподели

Вчитување...