• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Зелени цртки под број на мислења

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
tamu kaj so ti e imeto i avatarot i brojot na mislena i sve ima edna lenta so zeleni crticki moze li nekoj da mi kaze sto znacat ovie crticki???
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Да,и колку повеќе репутација имаш,толку повеќе цртки ке имаш,мислам дека има одреден број на репутациски поени,кои треба да ги имаш за да добиеш повеќе цртки.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
Да,и колку повеќе репутација имаш,толку повеќе цртки ке имаш,мислам дека има одреден број на репутациски поени,кои треба да ги имаш за да добиеш повеќе цртки.
a kako se osvajaat reputaciski poeni
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Па некој треба да ти даде репутациски поен,може да ти даде позитивен и негативен репутациски поен,зависи од тоа дали си му помогнал или одмогнал :),можеш да му дадеш на некој репутациски поен со кликање на дугмето ( реп. ) под цртичките.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,081
27,211
kalco.ru
SO dobri postovi...n aprimer ako mu pomognes na nekoj vo nesto on po negova dobra volja ako saka ke ti dade pozitiven reputaciski a negatven ako ne se slozuva so toa sto si gi postiral

TUKA procitaj si poveke za toa sto te interesira
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,565
Мислења
823,423
Членови
28,069
Најнов член
Na$sko
На врв Дно