• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Здравствуйте!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Јас сум eldiablo, привермено живеам во Москва, Русија. По потекло Македонец. Моментално сум во Македонија. Инаку, се занимавам со ИТ, поточно одржување на системи, а истотака имам познавање од некои програмски јазици и општо познавање во другите области на информатиката. Се надевам дека добро ќе соработуваме и дејстуваме на ИТ полето во Македонија.

Поздрав.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Добредојде на форумот и се надевам дека ќе имаме одлична соработка тука. :)
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
Оуи брат добредојде, кажи како си помина у Русија за време на конфликтот со Грузија а, имаше калашникови? :D:D:D:D:D
Абе се зезам добредојде на Македонскиот ИТ форум, и не ги заборавај правилата. :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
In Soviet Russia you don't maintain systems, systems maintain YOU :tainstven:

Мала шала, ги обожавам шегиве за Soviet Russia...
добредојде :bravo:

<spam>

</spam>
 

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
Ајде и една Руско/Македонска веза да падне...кажи за нас тамо, по некој добар збор...:D:D:D...Добредојде на форумот..
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Добредојде,чустувај се како дома,и имај пријатен престој :D
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Добредојде eldiablo :)

BTW имам прв братучед кој е роден и живее во Москва, ама не се бави со ИТ, туку којзнае со што не се бави :))
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,456
1,247
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:dobredojde:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Добредојде на форумов.

Едно нешто секогаш ме бунело, како е правилно: привјет или пиздјет? :D
 

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Привет eldiablo свободно чувствовать себя похожий как будешь у домa.
Мислам добро напишав,имав една летна љубов од Москва,заради неа научив руски:D
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,029
www.iwmnetwork.com
Јас сум eldiablo, привермено живеам во Москва, Русија. По потекло Македонец. Моментално сум во Македонија. Инаку, се занимавам со ИТ, поточно одржување на системи, а истотака имам познавање од некои програмски јазици и општо познавање во другите области на информатиката. Се надевам дека добро ќе соработуваме и дејстуваме на ИТ полето во Македонија.

Поздрав.
Драго ми е што си дел од овој форум. Ако не е тајна, дали можеш да ни кажеш како слушна за нас? ;-)

Добредојде и доколку имаш некои проблеми или нејаснотии, слободно не контактирај.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #25

eldiablo

Баниран/a
21 октомври 2008
820
48
Добро ве најдов! Морам да ве пофалам многу сте гостопримливи.
Инаку барав програмери за C++ да споделиме мислења околу светот на програмирање (сакам да се појачам на тоа поле). Поточно ве најдов преку google.com, а и без Гугл мислам дека сте доста познати.

Привет. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,756
Мислења
864,049
Членови
30,089
Најнов член
kenzo
На врв Дно