• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

zdravoo

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
zdravo jas sum nov tuka edvaj se snalduvam moze malku pomos lol i sakam da znam so e vrskava ova so noob-ovi nenoob-ovi i takvi raboti
I forumov e zakooooooon nema zbor
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Како прво Здраво!! Е сега тие n00b-ови не се ништо посебно. Тие се само "звање" во зависност од тоа колку постови имаш. Така да не навредуваме никој ;)
Ушивај во престојот и не запоравај да ги читниш правилата.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
Како прво Здраво!! Е сега тие n00b-ови не се ништо посебно. Тие се само "звање" во зависност од тоа колку постови имаш. Така да не навредуваме никој ;)
Ушивај во престојот и не запоравај да ги читниш правилата.
a ovie temive sto na kraj pisuva zatvoreno znaci deka vise ne moze na tie da se praka? i kolku temi treba da postuvam za da ne bidam noob i sakam da prasam kako da ja zatvoram temata
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
a ovie temive sto na kraj pisuva zatvoreno znaci deka vise ne moze na tie da se praka? i kolku temi treba da postuvam za da ne bidam noob i sakam da prasam kako da ja zatvoram temata
Welcome to the world of IT Technology.
Темата не можеш да ја затвориш (тоа е работа на админите и модераторите). За да не бидеш noob треба да имаш 50 поста минимум, само не злоупотребувај.:bye1:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
luge kazete nesto poveke raboti za forumov ja denes napraviv akaunt lol
kade mozam da pravam temi osven tuka vo dobredojdovte fala odnapred
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Па теми мошжеш да правиш каде сакаш и за што сакаш само да се совпаѓа со категоријата. Пример ако сакаш да прашаш нешто за Windows сигурно нема да пишиш во Книги или Интернет нели? :)
Иначе за да направиш нова тема ќе влезиш во некоја категорија и горе-лево има копче "Нова Тема".
А на истото место во постоечка тема има копче "Прати Одговор" за да одговориш на некој пост.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Здраво и добро дошол.

Теми можеш да отвараш каде сакаш, се разбира издржани и во согласност со законот, т.е. правилата на форумот.
За "чиновите" можеш да се информираш тука.

Пријатен престој.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
i uste nesto da prasam kako pravite koga zborovite ke gi stisnam da se pojavi nova tema
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
i uste nesto da prasam kako pravite koga zborovite ke gi stisnam da se pojavi nova tema
Над делот каде што го пишуваш постот имаш ВНЕСИ ЛИНК таму ќе ја внесеш адресата не само за во форумов туку и за било кој линк.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
vo pravilata celo vreme gledam "forumot Borecki Vestini"
probav da go prebaram ama nemase rezultati??
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
vo pravilata celo vreme gledam "forumot Borecki Vestini"
probav da go prebaram ama nemase rezultati??
lol
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Welcome!!
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
taka de se zbuniv ama i toj go probav niso ne najde
А што всушност сакаш да најдеш во Боречки клуб? Таа тема е наменета за оние членови кои ќе се закачат со расправии на некоја тема, и тогаш ние ги префрлуваме во Боречки клуб да се пресметаат меѓу себе. :))
Боречки клуб:
Имате проблеми со некој член? Именувајте го во оваа тема и искажете му ги чувствата или објаснете му две-три работи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,038
Членови
30,032
Најнов член
musicenthusiast
На врв Дно