• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Здраво!

Статус
Затворена за нови мислења.

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
128
123
Битола
Е ај здравоживо ИТ дечки :bravo:

Овде Никола од Битола, студент (на долги патеки) на Техничка Информатика во Битола и исто подработнувам овде. Случајно заталкав овде преку еден од оние македонски срч енџини барајќи една страна за електроника во Скопје (неуспешно :( ) па ај реков да видам шо прај ’Регистрација’ копчето :p

Се надевам на добра дружба, па се читкаме, поздрав :)
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
128
123
Битола
Ги прочитав претходно :nevin:

П.С Мала забелешка. Не знам дали е веќе познато, но линкот за активација на регистрацијата на форум ми дојде во Spam фолдерот (gmail).
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Добредојде на форумов,имај пријатен престој.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Добредојде Majestic:)
Ги прочитав претходно :nevin:

П.С Мала забелешка. Не знам дали е веќе познато, но линкот за активација на регистрацијата на форум ми дојде во Spam фолдерот (gmail).

btw Дали некој има информација, на пример како може да се среди овај проблем ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.286
Членови
31.482
Огласи
19
Најнов член
silmapopse
На врв Дно