• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Здраво

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Здраво, јас сум Филип Пералов, живеам во Битола, имам 15 години. На форумов дојдов со цел да научам нешто ново, да запознам нови луѓе и да ги пренесам моите искуства.:)

Учам во средното гимназиско училиште „Јосип Броз - Тито“, тука во Битолата. Јас иначе, обожавам компјутери, знам да програмирам во Java, C++ a особено обожавам ActionScript 2.0 и ActionScript 3.0. Се подразбира и дека ко матуф ја работам Flash и од таму и вадам по некоја пара за „џепарлак“. Значи иако имам само 15 години, кога не сум на школо работам како фриленцер, а во останатото слободно време пишам туторијали за www.ActionScript.org, www.FlashKit.com и www.gotoAndPlay.it

Се надевам дека убо ќе си поминам на форумов:rolleyes: :rolleyes:

ПКП: :p смајливо е најзакон:p :p
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Yay! Добродојде :)

ActionScript rulz, мило ми е на млади години што си почнал да се занимаваш со вакви работи, поздрав ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,918
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно