• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Здраво

Статус
Затворена за нови мислења.

DaDog

Intern
10 ноември 2007
39
1
Здраво, јас сум Филип Пералов, живеам во Битола, имам 15 години. На форумов дојдов со цел да научам нешто ново, да запознам нови луѓе и да ги пренесам моите искуства.:)

Учам во средното гимназиско училиште „Јосип Броз - Тито“, тука во Битолата. Јас иначе, обожавам компјутери, знам да програмирам во Java, C++ a особено обожавам ActionScript 2.0 и ActionScript 3.0. Се подразбира и дека ко матуф ја работам Flash и од таму и вадам по некоја пара за „џепарлак“. Значи иако имам само 15 години, кога не сум на школо работам како фриленцер, а во останатото слободно време пишам туторијали за www.ActionScript.org, www.FlashKit.com и www.gotoAndPlay.it

Се надевам дека убо ќе си поминам на форумов:rolleyes: :rolleyes:

ПКП: :p смајливо е најзакон:p :p
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Yay! Добродојде :)

ActionScript rulz, мило ми е на млади години што си почнал да се занимаваш со вакви работи, поздрав ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.414
Мислења
900.375
Членови
32.127
Огласи
505
Најнов член
Medelin
На врв Дно