• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS
Јас сум Владе, страствен Apple  Фан (фан како обожавател но не и како фен :p) а и корисник на доста Apple уреди!
Доколку има некој нешто заглавено околу Apple продукти или има некои недоразбирања, може слободно да ме контактира во секое време! (БЕЗПЛАТНО)
Работам во iSTYLE Macedonia, "вечити" студент на ПМФ (интернет и мобилна технологија)...
П.С. Користам и Windows ама Apple си е Apple! 
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS
ДОБРО ВЕ НАЈДОВ!
 
E

emet_

Гостин
добредојде.

Доколку има некој нешто заглавено околу Apple продукти или има некои недоразбирања, може слободно да ме контактира во секое време! (БЕЗПЛАТНО)
зошто „безплатно“? a тие што си имаат платно шо да праат? :D
малку шала не е на одмет. ;)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,709
11,031
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Добродојде. Нема ништо нејасно окулу Apple.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,709
11,031
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,134
3,355
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Поздрав Владе. :mario:
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,851
7,511
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Добродојде :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS
ми станува пријатно пречекувањево! :mario:
фала ви дечки, добро е што најдовте забелешка на БЕЗ/бес а никој не најдовте забелешка на печатната грешка во Subject/от! :tease: се надевам на јака дружба... :carefree:
а Вие што сте Apple хејтери - МИСЛЕТЕ МУ ЈА! :cool:
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,143
12,719
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Абе ти само обезбеди 20% попуст и се ке биде како подмачкано, какви хејтери, какви бакрачи (ако некој знае што се тоа бакрачи, нека пише)
 
E

emet_

Гостин
без/бес асоцира на „веслање“ во кајче „безплатно“ на сред езеро. :D
затоа грешката во насловот не е толку интересен. :p

за некое време може ќе треба да се земе mac така да не сме тука сите „хејтери“. ;)
и прва работа што ме интересира како стоите со гаранциите ама тоа отом-потом.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS
Абе ти само обезбеди 20% попуст и се ке биде како подмачкано, какви хејтери, какви бакрачи (ако некој знае што се тоа бакрачи, нека пише)
АУУУ ДА ИМАШЕ 20% СЕГА ЌЕ ГИ КОРИСТЕВ СИТЕ ПОСЛЕДНИ СЕРИИ НА УРЕДИ... :geek:
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,143
12,719
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
АУУУ ДА ИМАШЕ 20% СЕГА ЌЕ ГИ КОРИСТЕВ СИТЕ ПОСЛЕДНИ СЕРИИ НА УРЕДИ... :geek:
Значи ти си само уште еден лик од кој нема материјална корист, само муабет... меееееххххх... ај, нема везе, добро ни дојде!
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,646
1,302
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
Wellcome :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS
Значи ти си само уште еден лик од кој нема материјална корист, само муабет... меееееххххх... ај, нема везе, добро ни дојде!
УУУУ ОВА БЕШЕ НИЗОК УДАРАЦ... :alien: НЕ ЗБОРИ НИШТО ДОДЕКА НЕ ПРОВЕРИШ... ;)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #24

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS
 • Ја почнал/а темата
 • #25

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,001
Мислења
854,458
Членови
29,633
Најнов член
goran.cvetanoski
На врв Дно