1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво здраво =)

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од todorovtony, 4 ноември 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. todorovtony

  todorovtony
  Intern

  7
  0
  2 ноември 2009
  Се викам Тони, средношколец (4та год. гимназија) од Пирава, Валандово. Слободното време свесно или несвесно го поминувам пред PC. Толку од мене =) peace.
   
 2. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Здраво Тони,добредојде на форумов :)
   
 3. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,346
  1,082
  3 Декември 2008
  Машко
  Добредојде на Македонскиот ИТ Форум :) Запознај се со правилата
   
 4. Elektrikz

  Elektrikz
  Intern

  473
  12
  21 Септември 2008
  Машко
  WebDev
  Добредојде и имај убав престој тука :)

  p.s. и научи нешто,не билдај само постови!!
   
 5. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Welcome dude... have a nice stay...
   
 6. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Добредојде Тони, имај пријатно време на форумов. Пис
   
 7. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  794
  431
  29 Јануари 2009
  Добредојде Тони :)
   
 8. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Добредојде на Македонскиот ИТ Форум :)
   
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,899
  26,233
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Добредојде на Македонскиот ИТ Форум :)
   
 10. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
 11. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
 12. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,352
  1,038
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
 13. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  167
  27 ноември 2008
  Машко
  Ај и од мене едно hello и :Dobredojde:
   
 14. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Добредојде. Уживај во престојот.
   
 15. gokica

  gokica
  Модератор

  8,575
  10,733
  13 Јуни 2009
  Да ни пишуваш почесто. Добредојде. :bravoska:
   
 16. Ibrakadabra

  Ibrakadabra
  Intern

  342
  7
  11 oктомври 2007
  Машко
  Добредојде и од мене пријателе
   
 17. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
 18. Miki Petrovski

  Miki Petrovski
  Баниран/a

  185
  3
  30 Март 2008
 19. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Добредојде дуже:bravoska:
   
 20. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008
  :skuter: ▬▬▬▬▬ :Dobredojde:
   
 21. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
Слични теми
 1. LEGENDA
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,361
 2. ekonomist
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,278
 3. MarioO
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,946
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  2,652
 5. Zero-T
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,347
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...