1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво здраво здраво - да се упознамо

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од edin.ademovic, 16 Февруари 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  499
  282
  16 Февруари 2014
  Машко

  незнам како да подесам. Yelp?
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,586
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  1. Use only English lang. in your video's
  Македонија и не е некоја таргет група која ќе ти донесе профит.
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  499
  282
  16 Февруари 2014
  Машко

  Не е проблем, можам и на англиски
  п.с. - не ми е толку за профитот отколку за лична сатисфакција.
  Каде и како да аплицирам? Одеднаш да почнам да правам видеа на англиски и ќе ми се појави monetize?
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,586
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не.
  Те молам отвори тема за ова и ќе ти објасниме. Ова е за твое преставување тема.

  Фала.
   
Слични теми
 1. LEGENDA
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,334
 2. ekonomist
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,232
 3. MarioO
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,906
 4. todorovtony
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,062
 5. Zero-T
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,301
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...