1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво здраво здраво - да се упознамо

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од edin.ademovic, 16 Февруари 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  497
  280
  16 Февруари 2014
  Машко
  Студент
  Јас сум Един Адемовиќ. Прва година на ФИНКИ, смер примена на е-технологии (не заради недостатокот од калкулус, туку заради мојата желба да ја имплементирам електронската технологија во општеството). Имам голема пасија кон технологијата, форумов го читам нон-стоп, па решив конечно да “влезам“ во дискусиите.
  Од друга страна обожавам да правам видеа, али Јутуб не ми дава да правам пари од него (искрено, тоа што немам ич пари и 20 долари би ми биле сосем доволно :D )
  Од трета страна, сакам да правам музика и видеа али немам добар PC за истото.
  Од n-ta страна - сакам да откривам нови работи цело време :)
   
  На Војвода, ImTheDude, Cika и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  382
  294
  4 oктомври 2011
  Машко
  Поздрав и добредојде на форумов. Имај пријатен престој :)
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,321
  24,877
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,655
  3,672
  1 Септември 2011
  Машко
  добро дојде,имај убав и пријатен престој :D
   
 5. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,830
  4,369
  20 Февруари 2011
  Машко
 6. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,855
  1,388
  10 Август 2010
  Машко
 7. krema

  krema
  Professor

  9,079
  8,812
  24 Јуни 2009
  Машко
 8. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,466
  1,473
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Dobrojde drugar imaj ubav prestoj ovde.
   
 9. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,128
  1,114
  2 Август 2009
  Добредојде Едо! Конечно ме послуша да се регистрираш тука а? Ако ако :)
   
  На edin.ademovic му/ѝ се допаѓа ова.
 10. iface

  iface
  Gaining Experience

  95
  119
  9 Септември 2011
  Машко
 11. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,562
  3,474
  11 Декември 2008
  Машко
 12. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,194
  3,499
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Добредојде Един! Се надевам ќе научиш нешто од форумов, а и тој од тебе.
   
  На edin.ademovic му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,156
  570
  2 ноември 2012
 14. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,593
  5,119
  20 Април 2007
  Машко
 15. Enigma

  Enigma
  Gaining Experience

  1,081
  496
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Ти беше пашата бе? Ја мислев регистриран си бил веќе... Добредојде :)
   
  На edin.ademovic му/ѝ се допаѓа ова.
 16. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  497
  280
  16 Февруари 2014
  Машко
  Студент

  Хахаха :D Јас бев тој, време е за озбилен ник и официјален старт.
   
  На Enigma му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
 18. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,310
  2,592
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
 19. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  832
  412
  15 Декември 2013
  Машко
  И од мене едно добредојде... :)
   
 20. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,125
  596
  6 Јануари 2012
  Машко
  Добредојде! :) Пријатен престој.
   
 21. tomi

  tomi
  Guru

  9,893
  9,125
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  добредојде, прочитај ги правилата на форумот
   
  На edin.ademovic му/ѝ се допаѓа ова.
 22. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,394
  12,524
  2 Август 2012
  Машко
  Јас и prichina одма да те прашаме - Ти од кај Nvidia си или од кај ATI? :)
   
  На vlavot, Boldozer, NecrotoX и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,128
  1,114
  2 Август 2009
  Neutralen e i on, ne vi go davam! :)
   
 24. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  949
  1,042
  26 Декември 2012
 25. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Мислиш не ти дава поради содржината на видеата, или не знаеш како да го подесиш?
   
Слични теми
 1. LEGENDA
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,318
 2. ekonomist
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,189
 3. MarioO
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,877
 4. todorovtony
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,039
 5. Zero-T
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,254
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...