1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво заедницо. Поздрав до сите.

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од Janev, 16 Јуни 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Janev

  Janev
  Intern

  23
  30
  16 Јуни 2018
  Машко
  Здраво ИТ заедницо. Случајно наидов на форумов барајќи решение за неколку дилеми, па како што гледам треба да се пријавам тука
  Се надевам дека ќе најдам овде решение за моите сегашни и идни проблеми
  Поздрав до сите
   
  Draynor, Astro, igor_igor и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,057
  2,960
  2 Септември 2012
  Машко
  Добредојде. :)
   
  На Јас сум желка му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  8,735
  8,468
  24 Јуни 2009
  Машко
  Добредојде :)
   
  На Јас сум желка му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,228
  24,000
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Добредојде :)
   
  На Јас сум желка му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Јас сум желка

  Јас сум желка
  Gaining Experience

  115
  85
  26 Февруари 2016
  Женско
  Добро дојде, нов лику, јас увек наоѓам решение за моите проблеми тука. :blush::annoyed::)
   
  На Draynor и igor_igor им се допаѓа ова.
 6. Janev

  Janev
  Intern

  23
  30
  16 Јуни 2018
  Машко
  Се надевам и јас дека ќе најдам помош, но и ќе помогнам некому. Обично досега ми беше обичај да сум повеќе на странски форуми него на наши. Искрено не бев ни знаел за нешто вакво дека постои. Барав тема за светсково но изгледа нема. Веројатно ит членовиве се скарани со фудбалот
   
 7. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,057
  2,960
  2 Септември 2012
  Машко
  Ти кажи за кој навиваш intel или amd, тоа е битно тука. :p
   
  Последна промена: 16 Јуни 2018
  На Draynor и krema им се допаѓа ова.
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,054
  4,204
  4 ноември 2013
  Машко
  Добредојде другарче, имај пријатен престој па се читаме по темиве.
   
 9. krema

  krema
  Professor

  8,735
  8,468
  24 Јуни 2009
  Машко
  Исто дали е за samsunК или ипхоне. :D
   
  На Draynor и igor_igor им се допаѓа ова.
 10. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  776
  1,588
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  И најбитното тука, дали е уживател на електронцки цигари :)
   
  На Draynor и Sharlovski им се допаѓа ова.
 11. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,235
  2,242
  9 Февруари 2011
  И најважно за сегде, а не само тука - дали е за турбо фолк или хард рок!

  Море дај атачирај CV со сите детали или бан!
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Janev

  Janev
  Intern

  23
  30
  16 Јуни 2018
  Машко
  Не се замарам јас многу . Во мое време АМД се користеше повеќе. Тогаш они извадија први 64битни процесори ако добро памтам.
  Тоа беше ако добро ме држи сеќавање пред Core процесорите на Интел. Па тогаш јас земав AMD athlon 3200 939socket.
  Се користеше до пред 3-4 години кога го заменив за интел.
  Но со времето веќе слабо и пратам и незнам ни кои ни што процесори имаат АМД.

  Последниов компјутер кога го купував intel core i3 пред 3-4 години не се ни трудев да барам рецензии. Отидов и го купив откако се расипа АМД-то . Ништо спектакуларно. Најобично за користење.
  За фудбалов 3 осминафинална група ќе биде мошне интересна. Германија ако се оди по план може да падне со Србија и ако така биде се верува дека ќе има голови.
   
  olikomerc, igor_igor и на Draynor им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Ивица
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,508
 2. malimali
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,279
 3. morb73
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,071
 4. Cobal7
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  879
 5. Buddy
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  488
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...