• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Здраво од Ике

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
700
445
Се викам Илија Стефанов, имам 15 години, живеам во Велес, учам во гимназијата Кочо Рацин во Велес, ако сакате да дознаете повеќе за мене аднете ме на мсн [email protected]
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Welcome Ike !! :bravo:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,455
1,246
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
:dobredojde:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ја те знам тебе

хехе таму сум познат како DB

добредојде тука дуде
имај пријатен престој:p
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
331
Добредојде брат. Читни ги правилата...

А, да, чувствувај се како дома. :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Хехе да на секој македонски форум го има :) добредојде ике имај пријатен престој,и имаш супер потпис :bravo::))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,568
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно