• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Zdravo Od Germanija

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1
Zdravo do site clenovi na it.mk forumot od Germanija! Se vikam Martin Nikolov Demonot. Demonot mi e noviot prekar, pred Zevs. Edno vreme ZEVS me vikaa. Fcera go pronajdov forumot pa se nadevam deka ke najdam odlicni informacii za ucenje i naoraduvanje vo zivotot. Inaku jas sum affiliate marketer i se nadevam deka ke sretnam i ke zapoznaam interesni internet i affiliate marketeri na forumov. Isto taka se nadevam za druzba i zabava vo i nad forumot so novi poznanstva zabavi i drugo. Inaku spremav nesto mnogu dobro poslednava godina i na skoro ke bide objaveno vo eden forum narecem warior forumot, se nadevam deka nekoj slusnal za nego. Pozdrav. Se nadevam deka ke ima dobri super i odlicni druzbi na forumov. A da i bi sakal da znam kolku od prilika aktivni clenovi ima forumov. Se nadevam deka ke pogodam kolku po malce ili povejke lugje ima spored view counts na ovoj post. Fala vi na site i pozdrav.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,151
3,367
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Добредојде Мартин. :)
Нареден пат кога ќе пишуваш барем еден, два реда да ти беа почетни/нови, не друго за читање е полесно. :p
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9
Добредојде Мартин. :)
Нареден пат кога ќе пишуваш барем еден, два реда да ти беа почетни/нови, не друго за читање е полесно. :p
Kako mislis barem eden dva reda da mi bea novi ne sfativ... Bidi malce po precizen... :D
 

BorisSapphire

On your way to fame
11 ноември 2015
1,054
715
Може да ми одговориш зошто те интересира колку активни членови има форумот?
Исто така ме интересира дали ова ти е прв пат во животот да пишиш на форум?
 

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
607
745
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Може да ми одговориш зошто те интересира колку активни членови има форумот?
Исто така ме интересира дали ова ти е прв пат во животот да пишиш на форум?
исто така, дали прави толку печатни и граматички грешки додека „маркетира“ ме интересира мене :D
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,383
29,032
kalco.ru
Добредојде на форумов. Не се мачи да броиш ја ќе ти кажам ако сакаш колку активни членови има, но прво прочитај ги правилата и држи се до нив да нема после "Миле вака Миле онака"
:):)
 

BorisSapphire

On your way to fame
11 ноември 2015
1,054
715
Добредојде на форумов. Не се мачи да броиш ја ќе ти кажам ако сакаш колку активни членови има, но прво прочитај ги правилата и држи се до нив да нема после "Миле вака Миле онака"
:):)
Го чекав да ми одговори и истото да му го пишам. :)
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,214
4,481
SK
Супер го пречекавте човеков, кеиф да му биде кај дошол. :rolleyes:


ne sfativ... Bidi malce po precizen... :D
Стави македонска кирилична подршка, ако си на windows иди во контрол панел на region and language => keyboard and language, и одбери Македонски. Второ, пази се од тролови и гледај стави во текстовите по некоја точка, запирка, евентуално и нов ред.

И добредојде. :)П.С. Таму си роден/израснат, или од скоро си отселен во Дојчланд?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,913
11,269
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Добредојде на форумов. Не се мачи да броиш ја ќе ти кажам ако сакаш колку активни членови има, но прво прочитај ги правилата и држи се до нив да нема после "Миле вака Миле онака"
:):)
Шо бе, шо сеа ја сум крив?
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,764
11,180
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Zdravo do site clenovi na it.mk forumot od Germanija! Se vikam Martin Nikolov Demonot. Demonot mi e noviot prekar, pred Zevs. Edno vreme ZEVS me vikaa. Fcera go pronajdov forumot pa se nadevam deka ke najdam odlicni informacii za ucenje i naoraduvanje vo zivotot. Inaku jas sum affiliate marketer i se nadevam deka ke sretnam i ke zapoznaam interesni internet i affiliate marketeri na forumov. Isto taka se nadevam za druzba i zabava vo i nad forumot so novi poznanstva zabavi i drugo. Inaku spremav nesto mnogu dobro poslednava godina i na skoro ke bide objaveno vo eden forum narecem warior forumot, se nadevam deka nekoj slusnal za nego. Pozdrav. Se nadevam deka ke ima dobri super i odlicni druzbi na forumov. A da i bi sakal da znam kolku od prilika aktivni clenovi ima forumov. Se nadevam deka ke pogodam kolku po malce ili povejke lugje ima spored view counts na ovoj post. Fala vi na site i pozdrav.
Ај за многу години нека е! Добре дојде во нашава весела и компактна заедница.

Кога и да го посетиш форумов нема да зажалиш. Ако сме ИТ форум, нека не те чуди од време на време да читаш постови што навлегуваат во психологија. Затоа често до нас си имаме пуканки за да читаме со сласт и лезет.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,584
11,843
youtu.be
@Martin Iks
Очекуваме да ни дадеш насоки како да заработуваме од интернет, би било добар гест од твоја страна.
Уште еднаш добредојде. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #20
@Martin Iks
Очекуваме да ни дадеш насоки како да заработуваме од интернет, би било добар гест од твоја страна.
Уште еднаш добредојде. :)
Ke dobiete, vo izrabtka e uste. Takov celosen kompleten system za affiliate marketing i zarabotka od doma na marketot kosta okolu 2-300 evra od covek, no specialno za it forumot i makedonci ke bide objaven full besplatno, se nadevam deka ke ima mnogu zainteresirani za nego. :)

Може да ми одговориш зошто те интересира колку активни членови има форумот?
Исто така ме интересира дали ова ти е прв пат во животот да пишиш на форум?
Pa onaka, marketerska rabota... I ne, ne mi e prv pat da pisam i da ucestvuvam vo forum :)

Добредојде на форумов. Не се мачи да броиш ја ќе ти кажам ако сакаш колку активни членови има, но прво прочитај ги правилата и држи се до нив да нема после "Миле вака Миле онака"
:):)
Blagodaram. I ne grizi se, sinokja gi procitav prvilata i se nadevam deka se ke bide u red. :)

исто така, дали прави толку печатни и граматички грешки додека „маркетира“ ме интересира мене :D
pa pravam od vreme na vreme i tamu... :D
 
Изменето од модератор:

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,316
4,560
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Ke dobiete, vo izrabtka e uste. Takov celosen kompleten system za affiliate marketing i zarabotka od doma na marketot kosta okolu 2-300 evra od covek, no specialno za it forumot i makedonci ke bide objaven full besplatno, se nadevam deka ke ima mnogu zainteresirani za nego. :)
Добредојде. И ништо на светов не е бесплатно, така да...
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,383
29,032
kalco.ru
Еве пошто и јас имам големо срце и бесплатно ќе ти помогнам со корстење на форум.
За почеток, користи го ова. Screenshot
 
  • Ја почнал/а темата
  • #24
Зошто си го сменил прекарот? Зарем 7555$ месечно (мање - више) те натераа од антички бог да станеш демон?

:annoyed:eek:_O
Bea potrebni promeni. ;)

Еве пошто и јас имам големо срце и бесплатно ќе ти помогнам со корстење на форум.
За почеток, користи го ова. Screenshot
blagodaram :D
 
Изменето од модератор:

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,177
4,526
Ethermine
www.facebook.com
Добре дојде и од мене на форумов.
Еве пошто и јас имам големо срце и бесплатно ќе ти помогнам со корстење на форум.
За почеток, користи го ова. Screenshot
У последно време почна срце да ми топеш :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,736
Мислења
863,586
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно