1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво на сите

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од birdfly, 13 Март 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. birdfly

  birdfly
  Intern

  11
  10
  20 Февруари 2017
  Машко
  Здраво на сите на форумов, од мене ко нов член, со кратка коса, просечен програмер, едно време базент во хороскоп :p

  Се надевам ќе има дружење. Поздрав :)
   
  На the_maker, D, aleksandar.divitarov и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  7,373
  7,064
  24 Јуни 2009
  Машко
  Добредојде:)
  Што си сега во хороскоп? :D
   
 3. birdfly

  birdfly
  Intern

  11
  10
  20 Февруари 2017
  Машко
  Добро ве најдов.
  Е сега е оној момент ко ќе се запрашам шо навистина сум хаха :)
  Инаку, риби сум. Заебано звучи :D
   
 4. krema

  krema
  Professor

  7,373
  7,064
  24 Јуни 2009
  Машко
  А што ли тек ќе бидеш понатаму во хороскоп:D
   
  На Astro и birdfly им се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  20,939
  23,294
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Добредојде, имај приатен престој и прашај што не е јасно! ;)
   
  На birdfly му/ѝ се допаѓа ова.
 6. birdfly

  birdfly
  Intern

  11
  10
  20 Февруари 2017
  Машко
  Па како што тргнала работава :)

  Данке :)
   
 7. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,012
  2,771
  2 Септември 2012
  Машко
  Поздрав. :)
   
  На birdfly му/ѝ се допаѓа ова.
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,858
  3,829
  4 ноември 2013
  Машко
  Добредојде друже, имај пријатен престој па се читаме низ темиве.
   
  На birdfly му/ѝ се допаѓа ова.
 9. cele_x

  cele_x
  On your way to fame

  405
  539
  2 Септември 2012
  Машко
  Хороскопски месец на рибите, да не ти е денес роденден? :D
  Добредојде и пријатен престој.
   
  На birdfly му/ѝ се допаѓа ова.
 10. birdfly

  birdfly
  Intern

  11
  10
  20 Февруари 2017
  Машко
  Фала. Не, февруари је било :)
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  5,711
  7,574
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Најбитна информација за на форум: шо си во хороскоп, а богами и шо ќе бидеш :)
  Инај убав престој и љуби процесора свог ка себи самога!
   
  На birdfly му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,778
  2,773
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Добредојде!
  Кој број обувки носиш?
   
  На steelseries и FLEGMA им се допаѓа ова.
 13. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,689
  2,437
  4 Јули 2013
  Добредојде :)
   
 14. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  7,910
  11,660
  2 Август 2012
  Машко
  И прашај го дали е за ATI или за Nvidia..
   
  На steelseries и bogoevski им се допаѓа ова.
 15. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,147
  3,421
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Здраво!

  ЕДИТ: За AMD или за Nvidia си?
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  5,711
  7,574
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  ... само за подоцна дојдеме до најбитното прашање на форумот (не не е АМД или Интел, друго поинтересно е) дали е за Самсунг или некој што може да го купи Самсунг со-се-пљачки :p само ако посака :D
   
  На birdfly и FLEGMA им се допаѓа ова.
 17. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,147
  3,421
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Apple купуваат со-се-пљачки!
   
 18. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  482
  607
  25 Февруари 2016
  Машко
  Добредојде и пријатен престој на форумот:).
   
Слични теми
 1. Bobby
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,558
 2. XAKEP
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,608
 3. c0k0vsky
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,452
 4. Tinkerbelliana
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,091
 5. anovI
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,338
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...