1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво на сите

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од causevd, 15 Февруари 2014.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  409
  329
  4 oктомври 2011
  Машко
  Добро ве најдов. Иако веќе подолго време си го набљудувам форумов, обожавам повеќе да читам одколку да пишувам, па ајде се решив да бидам и малце активен. Иначе се викам Димитар. Се гледаме наоколу :)
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
 3. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
 4. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Добредојде. Читни правила и уживај во престојот.
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bazinga

  Bazinga
  Gaining Experience

  123
  82
  15 Септември 2012
 6. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,935
  7 Април 2012
  Машко
  Добре ни дојде и пријатен престој тука.
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,575
  3,513
  11 Декември 2008
  Машко
 9. pane96

  pane96
  Gaining Experience

  372
  164
  28 Септември 2013
  Машко
 10. iface

  iface
  Gaining Experience

  104
  119
  9 Септември 2011
  Машко
 11. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,359
  1,443
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 12. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Глеаше порки до сеа и се реши да клецаш ... :D
  Добредојде !
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  941
  674
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
 14. gokica

  gokica
  Модератор

  8,457
  10,403
  13 Јуни 2009
  Добредојде. Слободно без да се срамиш пишувај и споделувај со нас. :D
   
 15. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,147
  1,137
  2 Август 2009
  Dobredojde Dime, eden star poznanik tuka, kje ti pisham podocna!
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Rusin
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,624
 2. Bobby
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,757
 3. Storm
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,085
 4. StalkeR
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,403
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  945
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...