1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво на сите!

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од StalkeR, 5 Декември 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,174
  3,898
  5 Декември 2009
  Машко
  Здраво јас сум Боше од Велес. Прва година на факултетот за информатика.
   
 2. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
 3. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  794
  431
  29 Јануари 2009
  Добредојде Боше. :D
   
 4. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,344
  1,010
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 6. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Добредојде на Македонскиот ИТ Форум!
   
 7. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Ајде официјално и овде..

  Добредојде :)
   
 8. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,069
  3 Декември 2008
  Машко
  Добредојде на Македонскиот ИТ Форум:)
   
 9. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Welcome to the forum and have a nice day :D
   
 10. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  915
  68
  18 Јуни 2009
 11. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 12. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Еми ае добро-дошол :bravoska:
   
 13. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Welcome... have a nice stay...
   
 14. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
Слични теми
 1. Rusin
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,659
 2. Painted
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,223
 3. Bobby
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,802
 4. Storm
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,108
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  978
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...