• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Здраво ИТ-форумџии

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
309
226
Здраво ИТ-форумџии,

Добро Ве најдов.:) Навистина ми е драго што станав Ваш член на овој форум. Верувам дека убаво ќе се дружиме и дека ќе следуваат споделувања на бројни искуства и мислења. Навистина ми е драго што сум дел од една ваква успешна приказна како што е Вашиот форум.

Поздрав до сите Вас,

PC_GAMER
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,331
28,687
kalco.ru
Добредојде,
имај приатен престој, прашај што не е јасно и успут прочитај правила ;)
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,137
3,351
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Добредојде. :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
309
226
Добро Ве најдов почитуван ИТ-форумџија,

Благодарам. За прашување имам доста.:p Вака начелно ги прочитав, но подоцна подетално ќе се посветам на нив. Сепак Ви благодарам за добронамерниот совет. Инаку, вака земено во генерални рамки, во моментов најмногу ме интересираат темите, како на пример, компјутерска безбедност, компјутерски компоненти и конфигурации (РАМ-мемории, матични, процесори, ладилници, напојувања, графички, ХДД и ССД-дискови, куќишта, додатоци за истите и слично) и можеби многу други области кои не ми текнува во моментов да ги набројам.:)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
309
226
хахаха Добра поента имате.:)
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,700
9,032
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Добредојде
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
309
226
Добро Ве најдов! Навистина не очекував олку големо добредојде. Навистина сум позитивно изненаден. Благодарам уште еднаш.
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,413
4,901
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Добредојде другарче, имај пријатен престој па се читаме по темиве :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
309
226
Уште еднаш Ви благодарам за топлото добредојде подеднакво на сите Вас.:) Ваков срдечен пречек до сега не сум имал по нашиве форуми. Навистина го ценам тоа. Уште на почетокот забележав интересна и позитивна атмосфера на форумов. Секоја чест на основачите и модераторите и на сите преостанати учесници на форумов. Секако, и јас се надевам на убав престој и интересна дружба со сите Вас. Бидете ми поздравени! Ви посакувам се најдобро.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
856,283
Членови
29,738
Најнов член
Sasko mkd
На врв Дно