1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво и од мене

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од Hanzo, 26 oктомври 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Hanzo

  Hanzo
  Gaining Experience

  62
  70
  27 Септември 2017
  Машко
  Здраво до сите и од мене.

  Луркер сум тука веќе некое време и редно беше да направам акаунт.
  Воглавно сум заинтересиран за купи/продај секцијата, па се надевам дека најдов добро друштво за размена на хардвер.

  Се читаме по форумите...
   
  На Tajson, shifty, kirev и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,057
  2,960
  2 Септември 2012
  Машко
  Добредојде Hanzo. :)
  Што е тоа "Луркер" ?
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,228
  24,000
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 4. Hanzo

  Hanzo
  Gaining Experience

  62
  70
  27 Септември 2017
  Машко
  На BEST и igor_igor им се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  8,735
  8,468
  24 Јуни 2009
  Машко
  Добредојде :)

  Воајер :D
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AlexanderMK

  AlexanderMK
  Practice makes perfect

  1,144
  1,787
  19 Мај 2011
  Машко
  Добредојде


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 7. Astro

  Astro
  Guru

  5,994
  8,115
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Човек што у несвест паѓа на дупе, и ондак, ондак иде и склопуе АМД машина....

  Добродојде
   
 8. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,500
  2,255
  4 Јули 2013
  Добредојде и освен огласи чепни и по другите подфоруми :)
   
 9. CyberMen

  CyberMen
  Gaining Experience

  154
  174
  3 ноември 2012
  Машко
 10. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  292
  269
  10 Јуни 2011
  Машко
  Само да те разочарам (малку)
  неможеш да пишуваш во Купи/Продај ако немаш доволно Лајкови :D (од искуство)
   
  На Boce! и kirev им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ::FROST::
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,311
 2. ^^GoRiLLaZ^^
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,853
 3. aligator4e
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,432
 4. _KIKO_
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,453
 5. mlancer
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  674
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...