1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво другари!

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од champagnepepe, 21 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. champagnepepe

  champagnepepe
  Intern

  2
  6
  21 ноември 2019
  Машко
  DevOPS
  Здраво другари. Дојде време и јас да се вклучам активно на форумов. Го следам веќе некое време па решив да се зачленам. Cheers!
   
  На farkizz, Aowek, borcep и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,049
  3,000
  2 Септември 2012
  Машко
  Добредојде. :)
   
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. champagnepepe

  champagnepepe
  Intern

  2
  6
  21 ноември 2019
  Машко
  DevOPS
  Добро ве најдов! Не очекував да биде толку активен форумов.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Добредојде :cool:
   
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  9,495
  9,194
  24 Јуни 2009
  Машко
  Добредојде :cool:
   
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  784
  498
  20 Декември 2015
  Машко
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,907
  5,804
  21 Јануари 2009
  Кои фактори влијаеа на твоето размислување за да дојдеш до заклучок дека не треба да очекуваш да биде активен форумов?
  И всушност, форумов не е многу активен.
  Цвета само тоа купи продај огласникот, другото е мање више троловаќа.
  Не им верувај на оние што ќе ме цитираат и ќе речат „па од тебе има ли поголем трол“ или „на чело со тебе“
  hhhhh
   
  На null_ptr, Banjifiko, Oktar и уште 6 други им се допаѓа ова.
 8. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  784
  498
  20 Декември 2015
  Машко


  Баба Ванѓа вода нек ми носиТ.:crazy::crazy:
   
  MadBuldog, champagnepepe и на Avid им се допаѓа ова.
 9. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  119
  59
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Добредојде :)
   
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,907
  5,804
  21 Јануари 2009
  Ти на некој начин ме summon-на.
   
  farkizz, champagnepepe и на steelseries им се допаѓа ова.
 11. Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dobredojde i od mene.
  Patem ne mu veruvaj na Avid , ne e trol tuku mn povekje od trol sto moze da ti navleze do koski.
   
  Rukfash, it_boy и на champagnepepe им се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,907
  5,804
  21 Јануари 2009
  Уф, појак комплимент не сум добил.
  Уствари за трепките, за насмевката, така да ова е на трето место.
   
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Pane24

  Pane24
  Баниран/a

  4,204
  3,321
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Искрен сум . Така ме научиле од мал колку и да боли вистината , сепак да ја кажувам.
   
  На champagnepepe и Avid им се допаѓа ова.
 14. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,200
  632
  9 Мај 2012
  Машко
  Добредојде
   
  Последна промена: 21 ноември 2019
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Astro

  Astro
  Guru

  6,164
  8,494
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  ??
   
  На champagnepepe и Avid им се допаѓа ова.
 16. topic

  topic
  Intern

  31
  32
  29 ноември 2018
  Здраво, добредојде
   
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,431
  25,121
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Добредојде, многу време помина од твојот последен бан. Се надевам дека порасна и созреа па ќ3 научиш да комуницираш како нормален човек.
  Прочитај правилата уште еднаш да не си ги заборавил.
   
  На Tozo8, krashot, Boco1987 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 18. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,603
  2,422
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  [​IMG]
   
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Alisa-

  Alisa-
  Intern

  2
  3
  21 ноември 2019
  Женско
  poggers
   
  На champagnepepe и Маша им се допаѓа ова.
 20. arko27

  arko27
  Intern

  5
  2
  27 Јуни 2018
  Машко
  Dobredojde :)
   
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 21. TIG@R

  [email protected]
  Intern

  37
  38
  6 Април 2013
  Машко
  На champagnepepe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,058
  12,588
  23 Јануари 2008
  Манга
  Тигарот менува влакна, но не и шара. :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...