1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво до сите

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од coopersk, 20 oктомври 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. coopersk

  coopersk
  Intern

  2
  2
  20 oктомври 2012
  Машко
  Здраво за сите,
  нов сум на форумов, случајно го најдов и гледам дека се работи за квалитетен форум каде може доста и да се прочита, и научи и да се разменат искуства и знаења. Мојот професионален профил, ако можам така да кажам, не е поврзан со програмирање и ИТ меѓутоа мислам дека може да наидам на помош и соработка. Уште еднаш, здраво
   
  На skullmonkey и psyside им се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,328
  27,044
  4 Септември 2008
  Добро ни дојде! убаво си забележал, форумов има досто добро опфатено скоро све од IT секцијата, така да ќе имаме супер дружба се надевам. За почеток, обавезно прочитај ги правилата, и држи се до истите :)
   
 3. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
  Добредојде,седни си послужи се.
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,542
  25,651
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 5. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,108
  3,773
  5 Декември 2009
  Машко
  Добредојте на ИТ !
   
 6. Devojkata

  Devojkata
  Redhair Geek

  174
  56
  30 ноември 2008
  студент
  Пријатен престој.
   
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,106
  3,246
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Добредојде. Бујрум за сите проблеми и прашања.
   
 8. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Добро утро и добредојде. Уживај во престојот.
   
 9. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,600
  5,165
  20 Април 2007
  Машко
 10. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
 11. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
 12. krema

  krema
  Professor

  10,110
  9,727
  24 Јуни 2009
  Машко
 13. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
Слични теми
 1. Rusin
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,633
 2. Bobby
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,770
 3. Storm
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,089
 4. StalkeR
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,405
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  954
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...