1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво дечки

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од CDuck, 18 Август 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. CDuck

  CDuck
  Intern

  1
  7
  11 Август 2018
  Машко
  Здраво дечки добро ве најдов :hay:
   
  На Psycore, Astro, SiPy` и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,512
  25,582
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Добредојде прочитај правила и прашај ако има нешто нејасно ;)
   
  На CDuck му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  126
  89
  25 Март 2017
  Машко
 4. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  3,144
  2 Септември 2012
  Машко
 5. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  342
  473
  2 Септември 2012
  Машко
 6. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  840
  896
  9 Декември 2015
  Машко
 7. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
 8. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
 9. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  125
  78
  17 oктомври 2016
  Машко
  Здраво другарче!
   
  На Madara му/ѝ се допаѓа ова.
 10. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
 11. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,130
  4,559
  4 ноември 2013
  Машко
 12. C r e s

  C r e s
  Intern

  20
  7
  6 Јануари 2018
  Машко
 13. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  246
  166
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Tоа во Србија. ЗДРАВО МОМЧЕ,
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Можда Србин е човекот...
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 15. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,130
  4,559
  4 ноември 2013
  Машко
  Аууу извини, следниот пат ке те побарам за да ми кажиш што и како да пишам.
   
  Последна промена: 19 Август 2018
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 16. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  *кажеш

   
  На Турќин и HardCorec им се допаѓа ова.
 17. Astro

  Astro
  Guru

  6,269
  8,666
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Може човекот е МОМОК.... кај попот!

  Иначе добродојде.
   
 18. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,248
  575
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  "Можда" во Србија.:D
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  118
  96
  6 Февруари 2016
  Машко
  Добредојде. Не кажувај дека си женско, затоа што овие се изгорени за жени.
   
  На Турќин и SiPy` им се допаѓа ова.
 20. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  342
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  На CDuck му/ѝ се допаѓа ова.
 21. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  @cele_x не пишувај со црн фонт, не се чита на дарк тема...
   
  На cele_x му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...