• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Здравейте.

Статус
Затворена за нови мислења.

Nhaz'Ul

Intern
13 август 2008
4
0
От България съм и реших да се регистрирам просто от любопитство. От време на време може да ви задавам по някой въпрос.

П.П. Не знам македонски, затова пиша на български.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Е па добродошол и пријатен престој на форумов. Слободно прашувај што те интересира, ќе се потрудиме да ти одговориме и помогнеме. :bravo:
И најнапред, прочитај ги правилата.
 

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
Добредојде!!! Сега форумов доби и интернационален карактер.:bravo:

А за банирања и други глупости нема место тука, да покажеме дека сме поцивилизирани од сите.

И за крај, сите сме ЛУЃE.

People of the World Unite!!!
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.484
1.311
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Иако го подржувам BSOD...

Welcome!! Имај пријатен престој
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.962
Мислења
889.933
Членови
31.714
Огласи
207
Најнов член
FilipG
На врв Дно