• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

zdr do site

Статус
Затворена за нови мислења.

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,471
29,250
kalco.ru
forumov e mn dobar vo nego najdov mn raboti koi mi trebaa i odgovori na mnogu prasanja.
sea imam edno po seriozno prasanje za koe sakam da mi odgovorat po iskunite clenovi

Jas sea zavrsiv sredno i se mislam dali da odam na elektro ili pmf ama imam eden problem slabo mi odi matematika:D i me interesira dali so kursevite od alexandria se dobiva dovolno znaenje kako sto se dobiva na nekoj od ovie falkulteti fala vi ocekuvam mislenja pozzz
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Welcome @ IT.com.mk/forum

Имаш неколку теми ПМФ vs ФЕИТ. Разгледај наоколу и имај пријатен простор.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Dobredojde na forumot bratche... Kje se gledame naokolu...

Za prashanjeto, postavi go vo nekoja od soodvetnite sekcii kje si napraime muabet, grupno... :)

Pozdrav,
Stefan
 

loverboy

Intern
6 февруари 2008
147
11
Добредојде на форумот,

а сега за вториот дел.
Ако стварно сакаш да учиш ти го препорачувам електро, ама треба да бидеш подготвен добро да се "испотиш".
Не знам за ПМФ ама кога дојде времето за избор го избрав електро и сметам дека го направив најдобриот избор за мене и мојата иднина. Еве се мачам и потам ама трудот ќе се исплати. А математика секако дека ќе ти е потребна на електро. А ако сакаш посериозно да се занимаваш со програмерството математиката е основа како и на многу други предмети.
И курсевите на Александија сметам дека се корисни доколку сакаш да добиеш некое знаење. Се зависи од тоа што всушност те интересира и која "гранка" од информатиката.
Поздрав
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Добредојде!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
870,971
Членови
30,389
Најнов член
DennyGir
На врв Дно