1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Зделки од Огласи [Добри Огласи]

Дискусија во форумот 'Останато' започната од toshex, 11 Април 2018.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,460
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ako ne si primetil i ovde imase grafiki za 4000 a za 5000 xfx 570 8gb.
   
 2. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  Имаше - минато свршено време. Аку не си приметил.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-прод...тери-и-додатоци/Napojuvanja-850W-Novi/3011887

  Си купив ново неотпакувано CM V850. Ваљда имаат неколку парчиња. Цената е 7,000 за едно парче.

  Фирма се за електроника. Некаде на партизанска ми кажа. Не бев во нивните простории. Дечкото кој се јавува на телефонскиот број дојде до ГТЦ каде бев во моментот и така го подигнав. Гарантен лист од нивната фирма - 3 години.

  Имаат и ССД 120 гига ама не знам цена, не прашав.
   
  На gremlin, goce03, krema и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,337
  4,537
  18 Септември 2013
  Машко
 5. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  Мислам дека е предобра понудата како за 1080ti. ЛИНК
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  721
  1,054
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Јас сеуште мислам дека карта 2-3 години стара (700 еу) сега да ја купиш за 400 е многу. 2070 е помалку од 10 проценти послаба, со додатни јадра, а се наоѓа нова за 30к со попуст.
   
 7. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  2070 е проблематично ѓубре од карта.
  1080ти за 25к е перверзија од дил.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  toplel, spiritBreaker и на Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 8. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не сум баш во тек, од шо мака проблемите?
   
 9. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  Висок процент на RMA поради проблем со меморијата.Нестабилност и артифицирање се главните симптоми на кои се жалаат огромен број купувачи :).
   
 10. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,597
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  @Fredy Ова беше така со првите карти што излегоа од Asus и MSI, особено 2080ti. Но потоа се ревидиран и се попрвени и веќе ги немаат тие проблеми.
   
 11. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  851
  2,193
  12 oктомври 2014
  Машко
  Јас не би ризикувал која верзија на карта ќе ми падне коа би давал 500+ евра.
  2070ките беа посебно погодени.Во анхоч паника ги имаше едно време фатено колку расипани гигабајт 2070ки имаа вратено.
  Реддит исто вриеше.
  Можно е да ја оправиле работата со нови верзии ама мене ми е мн. шубе,затоа и 2080ти ја рипнав.
  Ќе чекам 3070ка.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,597
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  јас 2080ti ја скокнав затоа што беше нехумано и нереално скапа...
   
  xenon, angeld и на Fredy им се допаѓа ова.
 13. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,321
  1,775
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Напротив, не се согласувам поготово што 2070-ка нема уште година ипол да најдеш без гаранција, тоа едно а друго што користев месец дена и тоа користена 2070-ка, картата е едноставно предобра - супер перформанси, воопшто не грејат и многу ниска потрошувачка.

  25К за графичка која нема гаранција според мене е голем ризик а дека нуди многу за тие пари да ама шо викаат коа имаш 2070 за тие пари е тежок залак.
   
 14. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,624
  4,566
  23 Јуни 2015
  Машко
  :)
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 15. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,337
  4,537
  18 Септември 2013
  Машко
 16. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  362
  260
  13 Март 2015
  Машко
  Згазени од играње се овие во играчници. Пред месец дена пријател зема од Тетово. Исто сликано дома. Незнам кои финти им ги кажуваше. Као божем про ќе го земал па затоа толку евтино го пуштил.

  Отиде другаров до Тетово. Му го плати и го донесе дома. После 2 саати плејстејшн грее и кочи ненормално.
  Едвај го врати на крај со еден куп расправии.

  Според мене конзола се зема само нова или користена но со гаранција.

  Остави тие финти 3 пати пуштена или немав време да ја играм.
  Све е издркано. Особено шипциве. Немора ни да го пишува на оглас. Ако е убаво сонито играчница ќе му го земе. Јас кога ја продавав ps2 на времето ја давав меѓу најскапите на оглас. Беше под гаранција уште 2 месеци. И тогаш Тетово имаше еден куп PS2 и поевтини за 3000 денари од мојата.
  И мене ми го земаа баш луѓе од Тетово за играчница. Е сега замисли зашто не ги земал тие поевтините од Тетово туку му се исплати да дојде до Скопје и да ја плати дури и поскапо мојата

  Според мене не се исплати 10000 за страо кога 15000 се нови. Знам дека прв го палам и мирна ми е главата
   
  Последна промена: 3 Јули 2019
 17. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,337
  4,537
  18 Септември 2013
  Машко
  Grab it while it's hot! Ептен солидно напајање а цената е топ дури и ако доаѓа без кабли. Сигурен сум дека ќе им се најде на бар некој копач тука.

  XFX 1000W Pro 80Plus PLATINUM - Како ново!!!
   
  На shifty и draganamon им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...