1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Зделки од Огласи [Добри Огласи]

Дискусија во форумот 'Останато' започната од toshex, 11 Април 2018.

 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,461
  3,827
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ох не зборам за реклама5 туку за тукашните теписи. Колку дилови овде летнале за помалце од 20мин по нивното објавување.
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,337
  4,537
  18 Септември 2013
  Машко
  Неколку луѓе тука бараа добро напојување за евтини пари. Таган немав видено од турско, заборавив и дека постојат, али чифтеков и таганов за околу 1000 денари се океј зделки. Ништо фантастично, ама мислам дека повеќе се исплатат отколку кантоли на ново за тие пари. Плус можда има простор и за договор околу цената.

  PSU,Power Supplay,Napojuvanje,real power.......

  Али ова power supplay можеше и у цепки да иде :)
   
 3. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  912
  1,579
  20 Јануари 2015
  Машко
  Добар оглас ако некој бара 22 инчен монитор, под услов да е веродостоен огласот.
  Dell SE2216H 3.800 денари
  Нов во Анхоч 6.980 денари
  ,,Se prodava nov monitor vo kutija,
  Modelot e DELL SE2216H 1920x1080
  So HDMI i VGA.
  Nov, neotpakovan.
  Proizveden 13mart 2018.
  Ne prakjam kargo, ne primam zameni ,,
   
  toshex, Arabian, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  912
  1,579
  20 Јануари 2015
  Машко
  Конечно нормални цени за копани графички.
  Ако е заинтересиран некој за 1070 за 16.000 ден.
  Ако не грешам 1070 TI отиде веќе кај член на форумов.
  ,,Prodavam povolni graficki GTX1070 ASUS STRIX 8GB kupeni od SETEC so garancija do 22.12.2020
  Imam i AORUS GIGABYTE GTX 1070 8GB (16 000 den), Strix 1070Ti 20 000 den Celosno ispravni"


  ЕДИТ : Еве и Asus Gtx 1080 Ti 11 GB Gaming и Evga Gtx 1080 Ti 11 GB за 30.000 ден.
  И да, да секако само за играње се користени..;)
   
  Последна промена: 6 Септември 2018
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  10,141
  9,751
  24 Јуни 2009
  Машко
  И рударењето е еден вид игра. :D
   
  goranzoran, igor_igor и на goce03 им се допаѓа ова.
 6. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  912
  1,579
  20 Јануари 2015
  Машко
  Да баш така, игра на среќа.:)
  [​IMG]
   
  На toplel и igor_igor им се допаѓа ова.
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,048
  572
  12 Април 2013
  Машко
 8. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  721
  1,054
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  не баш, овие карти со еден фен, за копање работат на високи температури, особено дека ги има користено за ЕТХ а не за XMR. Плус ги продава веќе цело лето, уште ги нема продадено. Колку за споредба јас зедов рх 580 8гб за 10000 ден, нова во тдк е 25к. нови 560ки со 2 фена има за 8-9к
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  967
  1,155
  9 Јуни 2015
  Машко
  според перформансите повеќе од 4000 не вреди
   
  На STEFF му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  941
  1,435
  6 ноември 2007
  Ауу зашто така? Па нели RX 560 е еквивалент на 1050. Вадат сличен фрејмрејт +/- 3-4fps
  И RX 560 и GTX1050 се моментално во рангот на 8-9К денари, нови. Боже сачувај... се штавиш 9000 и само што ќе пречекориш од салон цената и паѓа 5000ден. и некој ти ја цени 4000.
  А онаму подолу уште се продаваат GTX 750ti по 4000ден. па уште се лајкате * лајк! лајк! лајк!* и што е катаклизмично ја продава по таа цена.
  Која секта сте... ц ц ц
   
  На Виктор Пејковски, highflyer, nik0la_ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  721
  1,054
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  @Jedah имаш копано етх на карта со еден фен ?
   
 12. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  967
  1,155
  9 Јуни 2015
  Машко
  ти можеш и 21.245 да платиш за i7 7700, па само што ќе излезеш од продавница вредноста да му се преполови, да не заборавиме што овие графички се користени за cryptomining + моментално на пазарот има повеќе графички одколку што има побарувачка. цената ќе оди надолу и надолу такада ако е некој тврдоглав може и за цел живот да му останат графичките, можеби малку ја потценив (500 денари) но 1050 е подобра опција во секој случај, ем 10% повеќе перформанси (во битни наслови) ем ~20% помала потрошувачка. а јас купив 750Ti кога едвај се наоѓаа графички за 3000 денари, сега тој што ќе ја плати 4000 мора да има вишок пари.
   
  На toplel, farkizz, esquimaux и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  721
  1,054
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  На borcep и Molec им се допаѓа ова.
 14. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  497
  453
  12 ноември 2013
 15. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,337
  4,537
  18 Септември 2013
  Машко
  EVGA G3 750W

  Има утнато типот, 7 години гаранција даваат на напојувањево ама и со тоа земено предвид остануваат уште 5 години. Ја би проверил да не е отварано и дали важи гаранцијата (би ги малтретирал и него и нексио да потврдат) но за таа цена извонредно напојување.

  9.8 оцена од Џони гуру, фул модуларно, одлична регулација на волтажа и ripples, одличен вентилатор, ефикасно, добар ОЕМ... ко шо пишав у другава тема на членот шо сака напојување - ако тој не го земе некој тука сигурно ќе му се допадне.
   
 16. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  1,003
  622
  3 Јули 2007
  Нема утнато типот, даваа по 10 години гаранција ама ја скратија на 7 пред пола година.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,180
  643
  12 Април 2017
  Машко
 18. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  967
  1,155
  9 Јуни 2015
  Машко
  reklama5 e down нели ? не ми го отвара огласот од напојувањето
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 19. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,213
  4,664
  4 ноември 2013
  Машко
  down e
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Astro

  Astro
  Guru

  6,401
  8,875
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И мобилната апликација не им работи
   
 21. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  967
  1,155
  9 Јуни 2015
  Машко
  за таа цена се наоѓа 1000W напојување CoolerMaster/Corsair..
   
  На Banjifiko и Oktar им се допаѓа ова.
 22. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,321
  1,776
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  копано? Освен ако не го купуваш за мајнинг риг тоа нема да ти треба ниту ќе ти прави разлика. Јас го имам ова напојување и пред да го купам се изначитав мал милион рецензии и ова е меѓу најдобрите напојувања. Ако не е копано во риг е добра понуда, мада малце висока но сигурно има простор за ценкање.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  967
  1,155
  9 Јуни 2015
  Машко
  цената е... +/-, не е за некоја killer зделка и мислам не заслужува да биде во темава..
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,180
  643
  12 Април 2017
  Машко
  А што ако се наога, освен ако не зимаш Corsair RMi или RMx, G3-то ќе биде подобро, а во секој случај не ти се потребни повеќе од 750W ако не копаш, NVIDIA не подржава повеќе од dual-sli
   
  На gremlin и toshex им се допаѓа ова.
 25. toplel

  toplel
  On your way to fame

  570
  615
  18 Август 2016
  Машко
  Добра зделка доколку има можност лично да се проверат. Две RX 480ки по цена од 7к.

  ЛИНК.
   
  На gremlin и DaVoRkNe им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...