• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Збир на корисни работи

  • Ја почнал/а темата
  • #1

WeiWuWei

Gaining Experience
17 јануари 2020
282
168
Збир на корисни ствари, мислам на апликации/страници/блогови/програми и друго

Мислам дека фали ваква тема на форумот, на форумов јас дознав за:

Brave browser, Vivaldi browser
блог DIY-Audio-Heaven
flixtor.to - страната за филмови/серии
програм - Minitool data recovery
за овие корисни програмчиња Dimio's Software
за maika.mk
за youtube-dl
и друго

Еве од мене нешто:
europixhd.io - за филмови/серии (пошто фликстор сеа се плаќа за некој ствари a ова е исто)

Stremio
- бесплатна апликација за телефон, за серии/филмови (збир од нетфликс, хулу, ХБо) има и српски преводи ако на некој му значи нешто
Пребацете си ја сликата од тел. на ПЦ преку windows connect итн или пак едноставно гледајте на телефон/таблет


Ако ви паѓа на памет нешто не толку познато, а да е корисно споделете ќе му се најде на некој
 

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
694
441
За шопинг листи
OurGroceries
Има апликации за андроид, иОС, веб интерфејс, дури и за смарт саати. Прави синк онлајн ама работи зачуваната листа и офлајн
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
595
600
Скопје
Не ја сфаќам темава дали треба да биде IT related. Ама еве и од мене два.
Numbeo Cost of Living Comparison - Споредба на цени за основни производи со други градови, држави. Делумно е прецизен и океј за споредби.
Library Genesis - Најголема база на пиратирани книги што постои, може да пребарувате по наслов, автор, ISBN код итн.
 

bristlebac

Gaining Experience
21 декември 2020
47
57
Skopje
Многу интересна и забавна апликација за компјутер, откако ке ја инсталирате ако не ви стартува треба да ја изгасите целосно од систем и би требало да работи на второто стартување
SC Download - Snap Camera
 

Pilsator

Gaining Experience
15 мај 2012
476
139
start.me - корисни веб страни за читање новости од различни категории, може да се уредува и споделува.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,740
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно