• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Захтевни игрици?

  • Ја почнал/а темата
  • #26

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Напротив, дали 5% од робата доаѓа од Кина. 50% се набавува од околните земји(Грција, Бугарија и Србија). Останатите 35% се од останатите европски земји.

sto ne znaci deka tuka poevtino ke se prodava.:)
Да, да...ќе тепаат кој нема да сака да купи за поевтино. :bravo: Поготово сега кога доларот е евтин... :LOL: добар виц.

Кај нас цените се за 50% или повеќе % повисоки од тие во Америка.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Да, да...ќе тепаат кој нема да сака да купи за поевтино. :bravo: Поготово сега кога доларот е евтин... :LOL: добар виц.

Кај нас цените се за 50% или повеќе % повисоки од тие во Америка.
Се качува нешто незнам шо му стана, заради шо на 10-ти крај свет е затоа:p

Вака тешко се наоѓаат 24" монитори сакате 30", ја не сум видел во Македонија на ниеден каталог.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #28

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Јас имам видено 30-ка Dell, на саем за конфљуктери оваа година. Кошташе 3000 и кусур, макар што тоа беше набилдана цена. Би го нашол за 2500 дилерски.

A за $, кој има вишак девизи, многу паметно е да си ги смени во долари и да причека некоја година.
 
A за $, кој има вишак девизи, многу паметно е да си ги смени во долари и да причека некоја година.
уште ке скока доларот? Аман бе, ке не ошуруваат после за хардвер, Мебиус веќе ги качија цените за 8-10%.
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Добро бе луѓе , малце ли ви е на 1920х1080 мора да е 2500х и кусур... башка тоа е 40 инча не е лошо според мене.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Пааа......за новиве картици пожелно е 2500 за да се испитаат нивните крајни можности, лимити, ти реков-ми рече. 1920 не е репер.....:D.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #33

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Добро бе луѓе , малце ли ви е на 1920х1080 мора да е 2500х и кусур...
Со денешниве игрици е малце за гејминг конфљуктеров кој го експлоатирам. Ако излезат игрици со пожустра графика може ќе е многу голема таа резолуција.

башка тоа е 40 инча не е лошо според мене.
Седни пред 30" или поголем екран па ќе ми кажеш дали е добро или лошо. ;)

Ако мислиш дека е добро, се лажеш.
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Добро да знам дека ке ми ја испржи фацата, па ке бидам после исто ко да сум бил на солариум ама веќе коа седиш и пред 30ка нема да прај голема разлика. Ама добра работа е тоа што нема да одиш на одмор , нема потреба од сончање со толкав монитор(телевизор).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #35

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Нема врска со пржење на фацата. Ако мониторот е премногу голем, тогаш ќе ги бараш работите по екранот не само со очи туку и со глава. Многу повеќе ќе те заморува.

30" кога би ставил би ја поставил на 80~100cm растојание
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Ајде доста со мониторот сте се фатиле, 30" е глупост да ставаш за монитор, а телевизор за сурфање по цел ден од 40" баш ќе се исончаш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,729
Мислења
856,237
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно