• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Захтевни игрици?

Дајте ми предлог за некои добри нови игрици кои бараат многу моќна кондфигурација. На пример ко Crysis. Не сум во тек со игрициве, па сакам да спуштам нешто деновиве.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Ova uopste i ne se igri......... toa u stvari ti e benchmark.......
Jaka grafika slaba igrivost :ua:
A mozes da probas asasin creed......... taa odprilika e takva........ ili mozda Two Worlds
 
M

Mr.Alien

Гостин
Прошарај низ www.gamespot.com. Нема што нема....инфо за што те интересира.
А и Far Cry 2 треба да се појави наскоро, колку што знам......
 

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Прошарај низ www.gamespot.com. Нема што нема....инфо за што те интересира.
А и Far Cry 2 треба да се појави наскоро, колку што знам......

Еве линкот на gamespot..игри што ќе излегуваат недела по недела до крајот на годинава со датуми и краток опис.
http://www.gamespot.com/newthisweek...k&platform=5&mode=top&tag=subnav;new_releases
Се надевам нема да ми побара некој да ви преведувам.
П.С. Луѓе дајте бе какви игрици ...абе оние се игри со буџет од неколку десетици милиони долари. Оние се игришта бре еј :D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
gOJDO ти препорачувам Need For Speed - Pro Street. Играта во делот со опции намести ја со максимална графика односно да ти ги покажува цурите наместо тајмерот за почеток на трка. И сите ефекти ти гарантирам дека ќе го задоволи твојот апетит за тестирање на конфигурации.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
И јас го имав овој проблем, па и уште го имам.
Не играм пуцачки, а тие се најзахтевни.
Само тебе некако проблемов во однос на мојот ти е Х2 :D

Инаку пробај Microsoft Flight Simulator X, само изгледа кај него цпуто играше најголема функција ако не се лажам.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Не сум баш сигурен за Pro Street... јас ја играв на nVIDIA 7600GT со full графика на резолуцијја 1280х960 без проблеми работеше.

Јас мислам дека за вакво нешто добра е C&C 3.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
198
Јас ви дадов две игри што не ја цицаат само графичката туку и цел компјутер. Играта има напредна физика, па затоа е и потребно јак процесор и доста рам... Одлична графика. [ame="http://www.youtube.com/watch?v=_w7Wv-0_cII"]Тука[/ame] има добро видео од првата мисија. Како што можете да забележите играта е стратегија за WW2. Инаку има и Skirmish i Multiplayer.
 
Момци, ви благодарам на одговорите. Far Cry 2 со задоволство ја чекам да излезе. Моментално ја имам симнато SPORE, ама утре ќе ја разгледам. Што се однесува до игриците кои ги предложивте:

F.E.A.R. е заборавен во аналите на историјата. Единствено се користи како single-thread CPU benchmark.
Need For Speed - Pro Street - тоа е старо и не е захтевно.
Command and Conquer 3 не е предизвик за моменталниот хардвер.
Call of Duty 4 - Modern Warfare е понова и е многу оптимизирана за quadcore и crossfire. Ја имам играно, но ќе ја инсталирам само за тестирање.
http://www.turok.com/ - ќе ја симнам утре да ја видам.
Company of Heroes, Company of Heroes: Opposing Fronts - ја имам ама не ми се свиѓаше и не ја играв.
asasin creed - ја имам и ја пробав на Vista. Ќе ја играм, само ми треба уште позахтевна игра.
Two Worlds - не ја знам, ќе ја симнам.
Microsoft Flight Simulator X - го имам, но не сакам летање. Можда ќе го инсталирам за тестирање.
Supreme Commander - не ми текнува што беше.
BlackSite: Area 51 - Ќе ја симнам.

@Revan & Sephirot
Би зел две 30", но не можам да си го приуштам тоа задоволство набрзо. Некое време ќе сум со Samsung 226BW 22" 2ms 1680x1050 60Hz и до сега сум задоволен со него. Барам игрици со кои ќе се реализирам потенцијалите на мојот Gaming PC на 1680x1050 се на MAX.
 
Само што ги пуштив торентите да се сркаат.

Што се однесува до дискусијата за резолуцијата и мониторите, знаете ли колку кошта една 30" 2560x1920 120Hz 2ms?
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Братче тоа ти е телевизор не е монитор сигурно ќе кошта над 500-600euros.
BTW зашто не си купиш едно HDTV 1080p веќе ако играш така, играј на 40" телевизор.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Братче тоа ти е телевизор не е монитор сигурно ќе кошта над 500-600euros.
BTW зашто не си купиш едно HDTV 1080p веќе ако играш така, играј на 40" телевизор.

А знаеш која резолуција има телевизорот??


Добар му е мониторот не му треба нов, поготово 30"

Можеби 24" ќе сврши работа ама не му се исплати.

Инаку слаба е графичката за 30" монитор(шала настрана). За кратко време нема да може глатко да ги игра новите игри.
 
Братче тоа ти е телевизор не е монитор сигурно ќе кошта над 2500-2600euros.
Мала корекција.

BTW зашто не си купиш едно HDTV 1080p веќе ако играш така, играј на 40" телевизор.
Погоре дискутиравме за тоа. Ми треба повисока резолуција од 1680x1050. А што се однесува до 40", немам намера, ниту можност мониторот(телевизорот) да го поставам на 3 метри од мене. 30" ката ќе треба да ја ставам на најмалку 1м отдалеченост.
 
30"-ка за $1000 нема нигде да најдеш, ќе најдеш за $1300 можда. Но таа 30" з $1xxx не е за игри и е многу полоша од мојава 22".

30" 120Hz 2~5ms е сигурно над $5000.

И не ги гледајте цените во Америка, да го донесам овде ќе ме кошта ѓаол ипол. Овде кај нас 30" тешко се наоѓа, а ако некој ја најде не верувам дека ќе е помалку од 2500 евра.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Lugje sto gledate ceni vo America .... vo Makedonija sme bre ej.........
Kako prvo skoro nikoj od nasive dileri ne ja nabavuva robata od america ...... sve ide od kina(95%) sto ne znaci deka tuka poevtino ke se prodava.:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.468
Мислења
901.588
Членови
32.172
Огласи
550
Најнов член
pekisha
На врв Дно