1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог Затварање на огласи/теми

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од toshex, 3 Април 2019.

 1. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,994
  3,980
  18 Септември 2013
  Машко
  Прво да им се заблагодарам на админите/модераторите што кога ќе се пријави некоја тема за клуч (продадено/купено) гледам дека доста брзо средуваат и сигурен сум дека тоа е доста работа кога стотици ако не и илјадници членови ги товараат со такви мали таскови.

  Ете јас денес правам чистка на мои стари теми и им наметнав барем 20 за затварање на модераторите. Извинете што ви отварам работа и благорадам!

  У контекст на ова би сакал да предложам да може сами да затвараме теми од огласи и да ги маркираме као купено/продадено и слично, и да ги заклучуваме за понатамошни коментари. Стрикно овие пошо мислам банално е да ги малтретираме модераторите понатака за ова.
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,109
  8,299
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Си имаат они пракса за затварање теми, не им се секирај.
   
  На JasSum и toshex им се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,994
  3,980
  18 Септември 2013
  Машко
  Па да ама сеа на толку реквести шо праќам се осетив малце лошо :))

  Не би било на штета да можеме и сами, мислам.
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Да, ќе можете за скоро....
   
  Boldozer, krema и на toshex им се допаѓа ова.
 5. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,994
  3,980
  18 Септември 2013
  Машко
  ОДЛИЧНО! Ви благодариме и уште еднаш thanks for the hard work ^^
   
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  improvement на огласи е предвиден со новиот дизајн...
   
  На toplel и toshex им се допаѓа ова.
 7. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,157
  725
  8 Мај 2010
  Машко
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Да!
  2.1
   
  pipelin, toshex и на krema им се допаѓа ова.
 9. krema

  krema
  Professor

  8,987
  8,742
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ајде што поскоро да е и со лесно нека е. :)
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Требаше пред две недели да биде лансиран али ја сум крив, мене каменувајте ме. Сакам да работам 10 работи и не можам да се составам, по 15 саата у ден работам. Али ќе биде ....
   
  RoninMK, Tajson, ARMac и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. toshex
  Одговори:
  65
  Прегледи:
  7,163
Вчитување...

Сподели

Вчитување...