• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

zastita

  • Ја почнал/а темата
  • #1

kane133

Intern
12 ноември 2007
5
0
nekolku pati po red mi se slucuva da simnuvam nesto od internet mnogu sporo,odkoga ke promenam password ide kako sto treba,dali e mozno i nekoj drug da go koristi mojot internetnet(solo 15) i kako bi mozel da se zastitam
odnapred fala
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Хмм на ADSL си ? Секако дека е можно да се заштитиш, треба само мозокот да го користиш, ништо повеќе ;)
Некогаш има многу други фактори кои влијаат на ситуацијата и не се директно повржани со тебе и со твоето користење на мозокот.

А да, можно е некој да го користи твојот Интернет, а можно е и да си играат со брзината од провајдерот. Не сум во Македонија па не сум сигурен, нека го потврдат ова другите: пробај јави се во провајдерот и барај извештај од кои локации се има се остварено сообраќај на твојот јузер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,409
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно