1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Заштитете си го вашиот лаптоп од кражба

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од тотето, 30 Декември 2012.

 1. тотето

  тотето
  On your way to fame

  694
  676
  4 oктомври 2011
  Машко
  Само да кажам дека третина од колегите од финки не знаеа како да инсталираат компајлер, а половина паднаа кога требаше да се вметни крак во mathematica. Е ај сега кажи ми ти како млади луге кој се определиле за работа со компјутери, не знаат основни работи, а обичен крадец ќе знае како да ресетира биос, биос на лаптоп.
   
 2. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,422
  601
  3 Мај 2010
  Машко
  Јас затоа ти кажав НЕКОИ луѓе, не сите, и кај некого ќе ти помине финтата, али не кај сите.
   
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,872
  8 Април 2011
  Машко
  Гледам и Bitdefender Total security има одлична алатка Anti thief,која работи преку google map(изгледа) И во секое време можеш да видиш кај ти се наоѓа лаптопот,мобилката,пцто
   

Сподели

Вчитување...