• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заштита на приватност???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ова е т.н Body-laptop Interface, волнен крој кој треба да ја заштити вашата приватност при јавното користење на вашиот лаптоп.Иако приватноста треба да биде доволно заштитена, ова дефинитивно не е начин.

Кој би носел ваков материјал во лето?
Или пак за во лето има крој направен од лен?

Ова е дефинитивно најголемата глупост која сеуште е во фаза на испитување од страна на Thanko и SolidAlliance компаниите.

Можеби не е до дизајнот, можеби целта е во рекламирање на компаниите со цел да се привлече внимание кон нивните стварно интересни производи.

Извор: ИДИВИДИ

OMG :isplashen: :krshiglava:
 

jovan

Intern
24 февруари 2008
20
1
:wtff:и стварно некој мисли дека на ваков начин ќе заработи пари...:neetaka::neetaka::neetaka::bye1:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Со ова иде ли боца кислород или треба да си купиш дополнително??:D:D
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Ajj, prvo mislev nekoja zaebancija. Ali nekoj mislis vakvo neso da go stai vo proizvodstvo :S pa ne zanam koj bi im kupil vakov proizvod...
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Може ќе добиеш приватност на лаптопот, ама да се наоѓаш некаде каде има луѓе и да не гледаш, ќе те покрадат.

За зафарканција со све клупа да го преместиш некого, па кога ќе излезе со тоа главата од тоа ќе се чуди што го снашло :LOL:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Да дојде некој кај нас во свети николе, ќе мислат дека е излезен од бардовци и на сред чаршија ќе го утепаат.... не се лажете не земајте вакви работи... не се добри по здравјтео

OMFG LOL!
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
А мислам дека не е баш најдобро и за лаптопот, тешко дека ќе има добро ладење во ќебево :))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Да дојде некој кај нас во свети николе, ќе мислат дека е излезен од бардовци и на сред чаршија ќе го утепаат.... не се лажете не земајте вакви работи... не се добри по здравјтео
heheheheh interesno.. :)

Btw. ne mozhele nekoj ushte poglupav nachin da smislat za zashtita na privatnost?
c c c c shto nema po svetov..Iskreno gi zhalam konstruktorite na vakvi neverojatno glupavi idei..
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
А дали корисничката од сликата спаѓа во цената или за неа се доплаќа?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
А дали корисничката од сликата спаѓа во цената или за неа се доплаќа?
LoL
Eh.. Da beshe taka, dosega se kje beshe prodadeno.. :)
Vo toj sluchaj proizvodot bi se vikal "Sexy devojka so volnen kroj na glava.." a ne "zashtita na privatnost" :)

Znaesh.. ustvari otkri epten jaka idea..
Pa daj da napravime i nie eden vakov proekt..Samo tuka kje spagja i tvojata idea.. "Kroj za na glava + sexy devojka" :gjavol:
:LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно