1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Заштита на податоци

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Madness, 19 Февруари 2012.

 1. Madness

  Madness
  Intern

  1
  0
  8 Февруари 2012
  Машко
  Здраво,

  Правам проект на тема Заштита На Податоци, па би замолил некој ако може да ми најде текст поврзан со темава на Македонски. Успеав да најдам за Антивируси и Огнени Ѕидови (на Википедија), ми треба нешто за Backup, Заштита од хакери, Архивирање на податоци и слично поврзано со темата.

  Фала, поздрав.
   
 2. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Pa mozis i enkripcija na podatoci da imas, eve primer od windows EFS pretstavi go, tipovi na av, tipovi na IDS....samo nemoj od wikipedia najdi nesto podetalno poso wiki e za nesto taka poskratena def za site ovie raboti....

  p.s poseti go mojot blog sto go ima na linkovite podolu ke najdes nekoi dokumenti za bezbednost...ownagezone
   

Сподели

Вчитување...