• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заштита на форум

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dr.XaYC

Intern
11 февруари 2008
65
0
Dali znae nekoj kako moze da se zastiti od haknuvanja phpbb forumot?
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Уф имав еднo упатство за тоа, ама знам дека требаше да се едитираат 24 фајла и никогаш не го тестирав. Инаку побарај тука секаку дека ќе најдеш:

http://www.phpbbhacks.com/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно