• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Заштита на DVD

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Здраво дечки,
Може ли некој да ми предложи некој софтвер или нешто друго т.е. начин како да заштитам DVD да неможе да се копира.

Никој досега не размислувал на оваа тема, ајде дајте некои идеи
Pozz
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Ова се супер програмчиња само премногу скапи. Знае ли некој некое free програмче
E ova mi se dopadna.. Mnogu retko na forumov nekoj ova da go napishe.. Obichno mnogu bi pobarale strana za free download na istovo iako znaat deka so toa odat protiv pravilata na forumov.. Respect za ova :bravo:
btw. na stranata od HexDVDR-D t.e hexalock ima staveno link za download,a kako shto vidov nabrzina, nikade ne se spomuva deka toa e trial verzija..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
E ova mi se dopadna.. Mnogu retko na forumov nekoj ova da go napishe.. Obichno mnogu bi pobarale strana za free download na istovo iako znaat deka so toa odat protiv pravilata na forumov.. Respect za ova :bravo:
btw. na stranata od HexDVDR-D t.e hexalock ima staveno link za download,a kako shto vidov nabrzina, nikade ne se spomuva deka toa e trial verzija..
Да, точно дека не пишува trial, меѓутоа опцијата за заштита на ЦД-то не работи во таа верзија ти бара да ја купиш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,850
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно