1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Заработка преку Google

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од Кристијан Про, 25 Мај 2013.

 1. goranski

  goranski
  Gaining Experience

  305
  140
  20 Март 2013
  Машко
  и чекот ако не го кешираш не ти пропаѓа, туку после 12 месеци ако не го кешраш ти се враќа на акаунт па можеш да го повлечеш директно на сметка. Опција за директно праќање не мора да биде на твое име, парите можеш да ги испратиш на било кого, па за да заобиколиш плаќање на данок, испрати ги кај пензионер или пензионерка ;)

  со 1000 посети на ден ако не направиш барем 5-10 евра, мењај ниш не губи време на кликови од 0.1 $
   
 2. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
 3. Fleksi

  Fleksi
  Intern

  29
  9
  31 Јануари 2017
  Машко
  Гледам дека во последно време сите прават сајтови за здравје,храна,убавина такви работи.Мене лично во тоа не ми се веруваше дека успева ноо пред некое време видов 1 пријател кој што заработува и тоа доста страшна сума на пари преко Adsense па направив и јас еден сајт таков уште сум на почеток 1-2 недели веќе со слаб трафик ама имам направено до сега 10 евра најдов некој дупки за рекламирање па така сега го кревам сајтот лошото е сега што фејсбук започна и активните fb страни да ги праве неактивни за само тие да заработуваат.
  П.с пробај ги content.ad

  upload_2017-1-31_19-2-25.png
   
 4. flektarn

  flektarn
  Intern

  15
  3
  19 Јануари 2015
  Колку bandwidth и ссд простор ви треба за еден вордпрес блог? Колку трошат чудава?

  Прашувам затоа што и јас мислам да почнам еден таков блог (со нула ранкинг, ~50 статии за првата година) па ме интересира колку отприлика bandwidth и меморија ќе треба да резервирам од мојот виртуелен сервер.
   
 5. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  759
  815
  9 Декември 2015
  Машко
  Брoјкиве ги даваш како мотивација или?:)
   
  На goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fleksi

  Fleksi
  Intern

  29
  9
  31 Јануари 2017
  Машко
  Толку имам направено и така кажувам.
   
  На BEST и Ragnar им се допаѓа ова.
 7. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  759
  815
  9 Декември 2015
  Машко
  Keep up with the good work!
   
  На Fleksi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. temelk4

  temelk4
  Gaining Experience

  177
  79
  19 Август 2013
  Машко
  anyone?
   
 9. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
  За тоа зависи и колку посети би имал дневно, неделно, месечно, годишно, но со оглед дека пиша приближно 50 статии годишно, не очекувај голем сообраќај што значи нема да ти треба мн bandwidth доволни ќе ти се и 2-3гб (но сметај дека ако имаш тешки ресурси како видеа и слики, видеата да не се качени на youtube) ќе ти треба повеќе, додека за меморија доволно ти е и 1гб доколку добро го оптимизираш. (и овие 2-3гб земи ги со резерва сепак ти пишав се зависи од посетите)
   
  На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DeeJayZone

  DeeJayZone
  Gaining Experience

  117
  64
  3 ноември 2008
  На почеток закупи хостинг пакет со помалку ресурси (простор, меморија, проток, итн...).
  Како што ќе ти расте посетеноста на веб страната / блогот, така upgrade-увај го хостинг пакетот.
   
  На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  307
  254
  21 Мај 2017
  Машко
  На кој начин има помала провизија адсенс при исплата, wire или чек?
   
 12. coNNectMKD

  coNNectMKD
  Gaining Experience

  265
  202
  13 Март 2017
  Машко
  Чек батице у никој случај. Немаш кај да го уновчиш.
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 13. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Немаш провизија со Wire, само данок.
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...