1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Заработка преку Google

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од Кристијан Про, 25 Мај 2013.

1. goranski

goranski
    Gaining Experience

304
    140
    20 Март 2013
    Машко
    и чекот ако не го кешираш не ти пропаѓа, туку после 12 месеци ако не го кешраш ти се враќа на акаунт па можеш да го повлечеш директно на сметка. Опција за директно праќање не мора да биде на твое име, парите можеш да ги испратиш на било кого, па за да заобиколиш плаќање на данок, испрати ги кај пензионер или пензионерка ;)

со 1000 посети на ден ако не направиш барем 5-10 евра, мењај ниш не губи време на кликови од 0.1 $

2. Кристијан Про

Кристијан Про
    Gaining Experience

842
    142
    5 oктомври 2012
    Машко
  3. Fleksi

Fleksi
    Intern

29
    9
    31 Јануари 2017
    Машко
    Гледам дека во последно време сите прават сајтови за здравје,храна,убавина такви работи.Мене лично во тоа не ми се веруваше дека успева ноо пред некое време видов 1 пријател кој што заработува и тоа доста страшна сума на пари преко Adsense па направив и јас еден сајт таков уште сум на почеток 1-2 недели веќе со слаб трафик ама имам направено до сега 10 евра најдов некој дупки за рекламирање па така сега го кревам сајтот лошото е сега што фејсбук започна и активните fb страни да ги праве неактивни за само тие да заработуваат.
    П.с пробај ги content.ad

upload_2017-1-31_19-2-25.png

4. flektarn

flektarn
    Intern

14
    3
    19 Јануари 2015
    Колку bandwidth и ссд простор ви треба за еден вордпрес блог? Колку трошат чудава?

Прашувам затоа што и јас мислам да почнам еден таков блог (со нула ранкинг, ~50 статии за првата година) па ме интересира колку отприлика bandwidth и меморија ќе треба да резервирам од мојот виртуелен сервер.

5. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

540
    539
    9 Декември 2015
    Машко
    Брoјкиве ги даваш како мотивација или?:)

На goranski му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Fleksi

Fleksi
    Intern

29
    9
    31 Јануари 2017
    Машко
    Толку имам направено и така кажувам.

На BEST и Ragnar им се допаѓа ова.
  7. Ragnar

Ragnar
    On your way to fame

540
    539
    9 Декември 2015
    Машко
    Keep up with the good work!

На Fleksi му/ѝ се допаѓа ова.
  8. temelk4

temelk4
    Gaining Experience

158
    61
    19 Август 2013
    Машко
    anyone?

9. Кристијан Про

Кристијан Про
    Gaining Experience

842
    142
    5 oктомври 2012
    Машко
    За тоа зависи и колку посети би имал дневно, неделно, месечно, годишно, но со оглед дека пиша приближно 50 статии годишно, не очекувај голем сообраќај што значи нема да ти треба мн bandwidth доволни ќе ти се и 2-3гб (но сметај дека ако имаш тешки ресурси како видеа и слики, видеата да не се качени на youtube) ќе ти треба повеќе, додека за меморија доволно ти е и 1гб доколку добро го оптимизираш. (и овие 2-3гб земи ги со резерва сепак ти пишав се зависи од посетите)

На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. DeeJayZone

DeeJayZone
    Gaining Experience

119
    65
    3 ноември 2008
    На почеток закупи хостинг пакет со помалку ресурси (простор, меморија, проток, итн...).
    Како што ќе ти расте посетеноста на веб страната / блогот, така upgrade-увај го хостинг пакетот.

На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. itstheigyg

itstheigyg
    Intern

83
    43
    21 Мај 2017
    На кој начин има помала провизија адсенс при исплата, wire или чек?

12. coNNectMKD

coNNectMKD
    Gaining Experience

129
    93
    13 Март 2017
    Машко
    Чек батице у никој случај. Немаш кај да го уновчиш.

На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
  13. stefan_v

stefan_v
    On your way to fame

1,411
    596
    3 Мај 2010
    Машко
    Немаш провизија со Wire, само данок.

На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...